Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Sérioví vrahovia s čudnými prezývkami

Vrahoviascudnymimenamititulna.jpg
9
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com

Mnohým vrahom, ktorých identita ešte nebola odhalená, prischne prezývka, vytvorená na základe ich rituálov, zvykov a ohavností, ktoré so svojimi obeťami robia. Niekedy sú však tieto mená naozaj čudné. „Jack the Stripper“ (Jack vyzliekač) lovil a zabíjal prostitútky, ktoré následne nechával vyzlečené po celom Londýne alebo v rieke Temža. „Charlie Chop-off“ (Charlie stínač) zavraždil a zmrzačil niekoľkých mladých chlapcov v meste Manhattan a „Beer Man“ (Pivový muž) dobodal a ubil k smrti šiestich ľudí v meste Mumbai v Indii. Aký príbeh sa skrýva za ich činmi?

Jack the Stripper

Pomerne nezvyčajné meno pre sériového vraha, no táto prezývka sa mu náramne hodí a to najmä vďaka podobnosti so svetoznámym vrahom Jackom Rozparovačom (Jack the Ripper). V rokoch 1964 až 1965 bolo v Londýne a v rieke Temža objavených 6 tiel zavraždených prostitútok. Všetky boli nájdené nahé a niektorým z nich chýbali časti tela (napríklad zuby). Okrem týchto obetí sa našli ďalšie dve telá s veľmi podobnými znakmi, no neboli oficiálne pridelené k tomuto vrahovi.

Https://commons.wikimedia.org/wiki/File:London_Thames_(1930).jpg
Foto: www.imgur.com

Aj keď nie je známe, či sa obete medzi sebou poznali, zistilo sa, že všetky mali úzku spojitosť s podsvetím pornografického priemyslu. Vyčíňanie tohto sériového vraha sa zastavilo až vtedy, keď hlavný vyšetrovateľ klamal reportérom v tom, že počet podozrivých zúžil na 3 osoby.

Https://www.flickr.com/photos/httpoldmaisonblogspotcom/2582643402
Foto: www.imgur.com

Vyšetrovanie postupovalo vpred a bolo odhalených niekoľko zaujímavých stôp, ako napríklad škvrny od farby na niekoľkých nájdených telách. Tieto stopy viedli políciu Scotland Yardu k podozrivému č. 1, škótskemu členovi bezpečnostnej služby menom Mungo Ireland. Ireland si však tesne po tom, čo bol označený za podozrivého, vzal vlastný život. Za sebou zanechal odkaz, v ktorom hovoril o tom, že už to dlhšie nevydržal a že ho manželka a polícia môžu nájsť v garáži. Zomrel na otravu oxidom uhoľnatým.

Ireland bol hlavným podozrivým, stopy viedli k nemu a jeho samovražda a odkaz sa dal chápať ako priznanie sa k vraždám. Ďalšie vyšetrovanie však ukázalo, že bol tento muž v čase poslednej zo šiestich vrážd „Jacka vyzliekača“ v Škótsku.

Http://www.theparanormalguide.com/blog/killers with strange nicknames
Foto: www.imgur.com

Samozrejme sa v priebehu rokov vyskytli aj ďalší podozriví, či už pričinením profesionálnych alebo amatérskych vyšetrovateľov. Žiaden z nich však nebol z vrážd obvinený. Jack the Stripper tak zostáva zahalený rúškom tajomstva až dodnes.

Charlie Chop-Off

Medzi rokmi 1972 a 1974 bolo v meste Manhattan zavraždených 6 detí. Päť zo šiestich mladých chlapcov mali nožom odrezané penisy, kvôli čomu si vrah zaslúžil svoju prezývku. Všetky vraždy, zranenia a znetvorenia boli vykonané bodnými a reznými úkonmi nožom alebo britvou. Genitálie zostali nedotknuté iba u poslednej obete.

Https://www.flickr.com/photos/rykneethling/4559704021
Foto: www.imgur.com

15. mája 1974 bol jeden z pacientov Manhattanského psychiatrického centra zadržaný pri pokuse o zneužitie mladého chlapca. Tento muž, menom Erno Soto, bol pridaný na zoznam podozrivých za vraždy sériového vraha s prezývkou Charlie Chop-Off. Jediná obeť, ktorej sa podarilo prežiť, svedčila, že sa Soto na útočníka podobá, no nedokázal ho oficiálne identifikovať. Soto sa však k jednej z vrážd sám priznal.
Problém bol však v tom, že Soto bol v čase minimálne jednej z vrážd zapísaný v nemocničných záznamoch. Zamestnanci však priznali, že mohol v daný deň utiecť, ako to už urobil niekoľkokrát predtým. Erno

Http://www.theparanormalguide.com/blog/killers with strange nicknames
Foto: www.imgur.com

Soto zostal v spomínanom psychiatrickom centre a vraždenie sa odvtedy skončilo. Páchateľ sa však oficiálne nenašiel a prípad zostal nevyriešený.

Beer Man

V období októbra 2006 až januára 2007 bolo v indickom meste Mumbai zavraždených 6 osôb. Dobodané či dobité telá boli nájdené v úzkych uličkách, mostoch a v iných stiesnených priestoroch. Niekoľko z obetí bolo vyzlečených od pása nadol.

Https://www.flickr.com/photos/111661024@N07/18337866642
Foto: www.imgur.com

Keď prišiel čas vraha pomenovať, noviny a ich redaktori sa zamerali na najmenej podstatnú vec, ktorá sa našla pri dvoch obetiach. Vedľa ich tiel ležala prázdna plechovka/fľaša od piva, ktorá pravdepodobne patrila vrahovi. Vďaka tomu sa tento sériový vrah stal známym pod menom Beer Man (Pivový muž).

Http://www.theparanormalguide.com/blog/killers with strange nicknames
Foto: www.imgur.com

Rok po tom, čo bola spáchaná posledná vražda, bol muž menom Ravindra Kantrole obvinený z ďalšej vraždy. Následne bol obvinený aj z ďalších dvoch vrážd Beer Mana. Ľudia si mysleli, že sériový vrah zmizol z ulíc, no Kantrole bol neskôr zbavený všetkých spojení so spomínanými vraždami. Beer Man nebol dodnes odhalený.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 26. apríla 2018Zdroj www.theparanormalguide.com , © Najky.sk, iDen Media s.r.o.