Šokujúce slová o nehode missky Kralevich: Takto sa správala potom, ako zrazila nevinné dievča na priechode

Zdieľať
Daniela Kralevich
Daniela Kralevich Foto: archív D.K.

Tragická nehoda bývalej účastníčky Miss Universe Daniely Kralevich (35) otriasla pred týždňom celým Slovenskom. Tá na svojom terénnom aute zrazila na priechode pre chodcov Vietnamku Linh († 18), ktorá na mieste svojim zraneniam podľahla. Vyšetrovanie prebieha a nad celou tragédiou visí niekoľko otáznikov. Teraz pre denník Nový Čas prehovoril očitý svedok autonehody, pri ktorej vyhasol nevinný ľudský život.

Ten popísal minúty, čo sa presne odohrávalo tesne po tragédii. Šokujúce na jeho slovách sú najmä detaily o tom, ako sa správala Kralevich potom, ako dievčinu zrazila. Keď som odbočil na Tomášikovu, tak som videl pred priechodom tenisky, za priechodom blikajúce auto. A keď som obehol to auto, tak som videl ležať dievča v kaluži krvi na ceste. Ďalšie dievča, ktoré tam bolo, malo vytočenú záchranku, ktorú dala na hlasný odposluch. Spolu sme odpočítavali rytmus na masáž srdca, takže som sa ju snažil oživiť až do príchodu záchranky, potom si to už prebrali oni,“ hovorí pre denník Ján šokujúce detaily krátko po zrážke. Aj napriek snahe pohotových okoloidúcich a následnej záchranky, sa život mlade Linh zachrániť nepodarilo a na mieste zomrela. 

Kto by si však myslel, že bývalá misska bojovala rovnako o to, aby nehodu mladá nádejná študentka prežila, ostal by prekvapený. Podľa slov Jána, Kralevich ani nevystúpila z auta a prvotné informácie o tom, že s ňou sedela v luxusnom Range Roveri aj jej mama, sa ukázali ako nepravdivé. „Skrátka sedela v aute, čo tam robila, neviem. Viem však stopercentne povedať, že v tom aute sedela sama. Jej matka prišla zhruba pol hodiny po nehode,“ pokračoval šokovaný svedok. Čo sa v osudný pondelok stalo, ukáže až vyšetrovanie, no už teraz sa objavujú správy o tom, že na mieste tragickej nehody nebola brzdná dráha. Ak išla Kralevich podľa predpisov a jej tachometer by ukazoval 50-ku, dievčak by zrejme aj tak nemalo šancu pri náraze obrovského auta.

Ján bol jedným z tých, ktorí sa snažili pomôcť študentke, no napriek obrovskej snahe sa mu to nepodarilo. „Stále mám pred očami to, ako mi uniká život mladého dievčaťa. Snažili sme sa jej pomôcť, bohužiaľ, podľa toho, ako bolo auto celé od krvi, to musel byť neskutočný náraz,“ dodal na záver. Šokujúce je správanie sa brunetky aj týždeň po nehode, kedy sa pozostalým dodnes neospravedlnila a nehodu nekomentuje. V takýchto citlivých prípadoch je to navyše to najhoršie, čo môže urobiť. Predsalen by si rodičia, ktorí prišli o svoju milovanú dcéru zaslúžili, aby im vyjadrila ľútosť. Ako nakoniec dopadne samotné vyšetrovanie a či voči modelke a podnikateľke vznesú obvinenie, ukážu najbližšie týždne.

Daniela Kralevich spôsobila nehodu
Daniela Kralevich spôsobila nehodu Foto: reprofoto TV JOJ

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom