Dodnes nevyriešené strašidelné záhady zahalené rúškom tajomstva 3. časť

Zdieľať
Istock 458111515 1.jpg

Záhady často víria našou predstavivosťou a fascinujú nás- práve pre to, že pre ne nemáme vysvetlenie a nevieme ich vyriešiť. Aj keď sú nadprirodzené príčiny alebo konšpiračné teórie zábavnejšie, často sú úplne mimo realitu a riešenie je úplne banálne. Aj napriek vede a množstvu teórií stále existujú nevyriešené záhady.

Čierne mauzóleum

Čierne mauzóleum sa nachádza v grófstve Greyfriars Kirkyard v škótskom Edinburghu a je to miesto odpočinku Sira Georga Mackenzieho. Bol to obhajca Karola II., ktorý bol zodpovedný za prenasledovanie skupiny presbyteriánov. Keďže bol dôvodom, prečo zomreli stovky ľudí a ďalší boli uväznení, získal prezývku Krvavý Mackenzie. Po smrti v roku 1691 bol pochovaný v Greyfriars Kirkyard a počas dlhých storočí sa nič nedialo. Ale od roku 1999 sa vyskytuje veľa pozorovaní poltergeista a rovnako sú hlásené aj „studené body“. Návštevníci cintorína často trpia nevysvetliteľnými modrinami a škrabancami. Viac ako 450 návštevníkom prišlo zle a 100 dokonca až odpadlo. Richard Felix z britskej paranormálnej show Most Haunted, nazval toto miesto jedným z najpresvedčivejších prípadov nadprirodzených javov všetkých čias. Dodnes neexistuje žiadne vysvetlenie pre psychosomatické a hysterické reakcie návštevníkov cintorína a aj napriek zapečateniu hrobu Sira Mackenzieho strašenie pokračuje.

Istock 458111515.jpg

Strašidelné svetlo

Vďaka pozorovaním, ktoré trvajú už od roku 1866 je Hornet Spook Light známe ako „diablova promenáda“ na severovýchode Oklahomy. Zvyčajne sa hovorí, že svetlo je vlastne oranžová guľa, ktorá putuje po 6,4 kilometrovom úseku štrkovej cesty. Hovorí sa, že prvýkrát bolo svetlo spozorované domorodými Američanmi, ktorí sa vydali na Cestu sĺz. Svetlo nerobí nič zlé, strašidelné, len sa jednoducho objaví na oblohe, bezcieľne blúdi, rýchlo sa hýbe a myká a potom zmizne. Vedci svetlo zdôvodňujú ako odrazy svetiel vodičov, avšak zabúdajú na to, že toto svetlo tu bolo ešte pred vynájdením automobilu.

Hornet spook light.jpg

Smrť Geli Raubal

Angela „Geli“ Raubal bola mladá žena, ktorá žila v Nemecku začiatkom 20. storočia. Jej život skončil, keď údajne spáchala 18. septembra 1931 samovraždu. Zbraň, ktorou si vzala život, patrila jej polovičnému strýkovi (a vraj aj milencovi) Adolfovi Hitlerovi. Geli cestovala s vodcom po celej krajine a nakoniec sa presťahovala k nemu domov ako „domáca“. Hitler ju dokonca vyzdvihoval ako vzor pre všetky árijské ženy, ale mnohí ju tak nevideli. Jeden jeho rival ju nazval „malou šľapkou s prázdnou hlavou“, ktorá ale bola natoľko šikovná, aby manipulovala s Hitlerom. Podľa správ sa noc pred jej „samovraždou“ mala Geli pohádať s Hitlerom a to preto, lebo chcela odísť do Viedne a vydať sa za iného muža. Po jej smrti prišlo vyhlásenie, že sa zabila kvôli nervozite z nadchádzajúceho hudobného recitálu, ktorý bol už vopred zdiskreditovaný. Údajne sa ale na jej tele mali objaviť viaceré zranenia, vrátane zlomeného nosa. Všetky vyšetrovania a dohady sa nacisti pokúšali ututlať a novinára, ktorý sa veľmi zaujímal o smrť Geli, zajali nacisti a zabili v Dachau skôr, ako stihol čokoľvek zverejniť. To bola posledná smrť a potom sa celé vyšetrovanie a pátranie zastavilo a už sa asi nikdy nedozvieme, čo sa stalo Geli Raubalovej.

Geli raubal hitler.jpg

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom