Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dovolenka na Slovensku? Skvelé prostredie, oddych a relax ponúka aj Tajch na Novej Bani

Tajch.jpg
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
najky.sk
reklama:
reklama:

V dnešnej dobe Slováci volia radšej dovolenku na Slovensku. Tajch na Novej Bani je jednou z možností, kde si ľudia môžu naozaj oddýchnuť.

Tajch na Novej Bani je umelá vodná nádrž. Pôvodne bola vybudovaná pre banské účely. Od roku 1965 je prístupná pre rekreačné účely. Pôvodná hrádza bola zničená záplavami na sklonku 60-tych rokov 20.teho storočia. Tajch je odvodňovaný do Kýzového (Novobanského) potoka v povodí Hrona.

Tajch 7.jpg
najky.sk

Túto lokalitu nevyhľadávajú len miestni obyvatelia. Chodia sem ľudia z každého kúta Slovenska a dokonca aj zahraniční turisti, prevažne z Česka. Ubytovanie je tu rôznorodé a určite si každý nájde to svoje. Je tu totiž veľa chatiek, penzióny alebo možnosť použiť vlastný karavan a stany.

Tajch 4.jpg
Foto: www.imgur.com
Tajch 45.jpg
najky.sk

Tajchu ľudia v lete nevedia odolať. Využívajú ho nielen na kúpanie, ale aj rybárčenie, opaľovanie a v okolí na turistiku. Krásne hory na okolí a veľa zelene vytárajú úžasnú dovolenkovú atmosféru. Taktiež je tu možnosť využitia tenisového kurtu a plážového ihriska. V okolí je aj mnoho cyklotrás.

Tajch 10.jpg
Foto: www.imgur.com

Na svoje si prídu aj deti, ktoré sa môžu vyšantiť na detských ihriskách, na trampolíne a zaujme ich určite aj minizoo so zvieratkami. Ak nepatríte medzi uznávačov jazier, môžete si vyraziť do najbližšieho Aquaparku Vyhne. Tu je zábava zaručená pre všetky vekové kategórie.

Tajch 48.jpg
najky.sk

Na Tajchu sa počas leta (a nielen vtedy) koná množstvo akcií. Rôzne vystúpenia folklórnych súborov, rockové kapely, detské vystúpenia a mnoho iného, ktoré sa odohrávajú prevažne na Amfiteátri. Súčasťou nich sú často aj výstavy a predaj darčekových predmetov.

Tajch 32.jpg
najky.sk

Ak sme vás ešte stále nepresvedčili, že aj toto je skvelé miesto na oddych, určite vás presvedčí naša fotogaléria, ktorú si nemôžete nechať ujsť.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 1. augusta 2017Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: