Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Drsná reality šou poslala fashion blogerky do textiliek v Kambodži! Pozri, ako na to zareagovali!

Horizon33_2015-1-25_9-48-22
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Najväčšie nórske noviny Aftenposten prišli koncom minulého roka so zaujímavou reality šou. Jej názov je SweatShop – Dead Cheap Fashion, v ktorej zobrali módne blogerky do textilných tovární…

Sweatshop je názov označujúci pracovné miesto s otrasnými podmienkami. Pracovníci majú mimoriadne dlhú pracovnú dobu, za prácu dostávajú menej ako je minimálna mzda a takmer žiadnu bezpečnosť pri práci.

Horizon33_2015-1-25_9-48-16

Noviny sa rozhodli do jedného takéto sweatshopu v Kambodži poslať na mesiac troch mladých ľudí, ktorí sa venujú fashion blogovaniu. Dve slečny a jeden mladík tak mohli na vlastné oči vidieť, ako to v textilných továrňach vyzerá. Skúsili si život pracovníkov v takejto továrni a zistili napríklad to, že doma majú kúpeľňu väčšiu ako je celý dom priemernej kambodžskej rodiny.

Horizon33_2015-1-25_9-48-50

Reality šou mala štyri epizódy, v ktorých mladí ľudia zistili, aké ťažké je vyžiť z pár dolárov denne. Dievčatá Anniken a Frida si z účasti v zaujímavej reality šou veľa vzali k srdcu a po príchode domov sa stali aktivistkami. Stretli sa s vedením známej značky H&M a žiadali o zlepšenie pracovných podmienok v ich textilných továrňach.

Tu je krátka ukážka z reality šou, no ak by si si ju chcel pozrieť celú, nájdeš ju TU aj s anglickými titulkami.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 25. januára 2015Zdroj youtube.com, © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., youtube.com, video: youtube.com
K téme
reklama:
reklama:
reklama: