Exfrajer speváčky Rihanny Chris Brown je vo federálnej väzbe!

Zdieľať
Chris Brown, Mark Geragos
R&B singer Chris Brown, center, appears in Los Angeles Superior Court with his attorney Mark Geragos, right, on Monday, March 17, 2014. Brown will spend another month in jail after a judge said Monday he was told the singer made troubling comments in rehab about being good at using guns and knives. The singer was arrested on Friday, March 14, 2014, after he was dismissed from a Malibu facility where he was receiving treatment for anger management, substance abuse and issues related to bipolar disorder. (AP Photo/Lucy Nicholson, Pool)

Súd so spevákom by sa mal uskutočniť 17. apríla vo Washingtone.

Amerického speváka Chrisa Browna vzali do federálnej väzby. Pre magazín People to potvrdila hovorkyňa amerických maršalov. Ako informovala americká televízna stanica NBC News, federálni úradníci Browna v najbližších dňoch prepravia do Washingtonského kapitolu, kde sa uskutočnia prípravné súdne konania vo veci napadnutia. Súd so spevákom by sa mal uskutočniť 17. apríla vo Washingtone.

Brownov právnik Mark Geragos sa podľa denníka Los Angeles Times snažil v utorok zabrániť tomu, aby jeho zverenca previezli do federálneho väzenia. Argumentoval tým, že prevoz mu zabráni komunikovať s klientom pred blížiacim sa pojednávaním. Geragos vraj navrhol, že Browna odvezie do Washingtonu sám, sudca však jeho žiadosť zamietol. Speváka teraz umiestnili do väzenia v okrese San Bernardino, odkiaľ ho budú transportovať do Washingtonu. Dvadsaťštyriročný interpret bol pritom vo väzení od polovice marca. Zatkli ho po tom, ako ho pre porušenie pravidiel vyhodili z liečebného zariadenia. Spevák mal na základe súdneho nariadenia v centre, kde sa 90 dní učil zvládať hnev, stráviť ešte ďalšie dva mesiace. Keďže ho však vyhodili, a teda nepokračoval v liečbe, porušil podmienečný trest za fyzické napadnutie speváčky a jeho vtedajšej priateľky Rihanny z roku 2009.

Podľa správ z centra v Malibu, Brown porušil niekoľko nariadení, keď sa nechcel podrobiť drogovému testu, dotýkal sa lakťov a rúk jednej z klientok zariadenia a tiež počas skupinovej terapie vyhlásil, že „vie veľmi dobre používať strelné zbrane a nože“. Hudobník mal pritom zákaz približovať sa k ženám v zariadení približne na pol metra.

Do liečebného centra Brown dobrovoľne nastúpil po napadnutí istého Isaaca Adamsa Parkera z konca októbra 2013. Súd vtedy rozhodol, že šlo iba o priestupok a nie trestný čin. Vzápätí po incidente sa však otvorila otázka týkajúca sa spomínanej kauzy s Rihannou. Prokurátori žiadali, aby sudca speváka poslal za mreže a začal súdny proces vo veci porušenia podmienky. Súd však na slová prokurátorov nedal a rozhodol, že pre speváka bude lepšie, ak dokončí 90-dňové liečenie. Koncom februára 2014 sudca hudobníkovi nariadil, aby pokračoval v liečbe ďalšie dva mesiace. Lekári tvrdili, že Brown trpí bipolárnou afektívnou poruchou a tiež posttraumatickou stresovou poruchou. Práve zanedbanie liečby týchto porúch spolu so spánkovou depriváciou a svojvoľným užívaním liekov vraj spôsobili, že sa spevák správal agresívne.

Chris Brown má na konte zatiaľ päť albumov – Chris Brown (2005), Exclusive (2007), Graffiti (2009), F.A.M.E. (2011) a Fortune (2012). K jeho najúspešnejším hitom patria skladby Run It! (feat. Juelz Santana), Kiss Kiss, With You, No Air (feat. Jordin Sparks), Look At Me Now (feat. Lil Wayne & Busta Rhymes) alebo Forever. V roku 2012 získal Grammy v kategórii Najlepší r’n’b album za nahrávku F.A.M.E.. Okrem hudby a spomínaného napadnutia Rihanny sa zviditeľnil tiež konfliktami s Drakeom či Frankom Oceanom. V máji by mu mala vyjsť ďalšia štúdiovka s názvom X.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom