Filmové novinky: Nicolas Cage v najhoršom filme roka, Nymfomanka na slovenskom filmovom festivale!

Zdieľať
PicMonkey Collage (5)

Prečítaj si, aký film boduje nomináciám na Zlatý glóbus aj prečo tvorcovia posunuli premiéru Kung Fu Pandy 3. Toto je súhrn najnovších filmových noviniek!

1.

Britská televízia BBC nakrúti seriál podľa detektívok J. K. Rowling, ktoré vydala pod pseudonymom Robert Galbraith. Ide o romány Volanie kukučky a Hodvábnik. Na seriáli sa má podieľať aj samotná autorka.

J.K. Rowling
FILE - This Oct. 16, 2012 file photo shows author J.K. Rowling at an appearance to promote her latest book "The Casual Vacancy," at The David H. Koch Theater in New York. (Photo by Dan Hallman/Invision/AP, File)

2.

Európske filmové ceny ovládla dráma Ida. Čiernobiely film od poľských tvorcov získal 4 ceny, vrátane diváckej. Slávnostné odovzdávanie cien sa konalo v lotyšskej Rige.

3.

V Bratislave sa po prvýkrát uskutoční festival severských filmov Scandi. V dňoch 14. až 18.januára si filmoví fanúšikovia budú môcť užiť v kinách, v televízii i prostredníctvom služby video on demand tie najlepšie filmy zo severu. Hlavným ťahákom programu sú filmy Larsa von Triera – Antikrist, Melancholia, či minuloročná Nymfomanka I. a II.

4.

Nomináciám 20. ročníka Critics’ Choice Movie Awards kraľuje čierna komédia Birdman s 13 nomináciami. Film rozpráva príbeh zabudnutého umelca, ktorý sa snaží o opätovné nadobudnutie svojej stratenej lásky. Medzi ďalšie filmy, ktoré bodovali patria Grandhotel Budapešť (11 nominácií), Chlapčenstvo (9 nominácií), Interstellar (7 nominácií).

Snímka Birdman je favoritom aj na cenu Zlatý glóbus, vyslúžila si 7 nominácií.

5.

Nový King Kong s podtitulom Skull Island sa dostane do kín až v marci 2017. Pôvodná premiéra bola plánovaná o päť mesiacov skôr.

6.

O Oscara v kategórii Najlepší film bojuje 323 snímok, o titul  Najlepšia pôvodná pieseň sa uchádza 79 skladieb a v kategórii Najlepšia pôvodná hudba súťaží 114 uchádzačov. Slávnostný ceremoniál 87.ročníka udeľovanie filmových cien sa uskutoční 22.februára 2015.

7.

V adaptácii knihy Davea Eggersa s názvom The Circle sa objaví aj Tom Hanks. Okrem hereckej pozície bude film zastupovať aj producentsky. Príbeh diela sa zameriava na ženu, ktorá dostane nové pracovné miesto vo významnej internetovej firme The Circle. Dej začne naberať prvky trileru v spojitosti so zneužívaním osobných údajov.

Tom Hanks
FILE - This Oct. 9, 2013 file photo shows U.S actor Tom Hanks at the "Captain Phillips" photocall for the BFI London Film Festival in central London. Hanks has a book deal for a collection of stories inspired in part by his personal collection of typewriters. The Oscar-winning actor has an agreement with Alfred A. Knopf, the publisher announced Monday, Nov. 3, 2014. The book is currently untitled and no publication date has been set. (Photo by Jonathan Short/Invision/AP, File)

8.

Prvá televízna stanica pre deti v slovenčine začne vysielať 1. januára 2015. Pod názvom RiK bude uvádzať hlavne európske programy zábavného i poučného charakteru bez zbytočného násilia. Program patrí pod JOJ Group, bude platený.

9.

Kung Fu Panda 3 sa v kinách objaví až 18.marca 2016, nie v decembri 2015 ako bolo plánované. Tvorcovia sa totiž báli, že by nový film z radu Star Wars animovanú rozprávku v kinách úplne zatienil.

https://www.youtube.com/watch?v=oyFnOf3694c

10.

Najhorším filmom roka je podľa Rotten Tomatoes snímka Left Behind s Nicolasom Cageom. V rebríčku po ňom nasleduje snímka Ja, Frankenstein a Herkules: Zrod legendy.

11.

Ceny Britskej akadémie filmových a televíznych umení (BAFTA) bude už po desiatykrát moderovať herec Stephen Fry známy z filmov Gosford Park či Sherlock Holmes 2: Hra tieňov. Udeľovanie cien sa uskutoční 8.februára 2015 v kráľovskej opere v Covent Garden.

Stephen Fry
Stephen Fry poses for photographers upon arrival at the British Film Institute London Film Festival Gala Dinner in central London, on Tuesday, Oct. 7, 2014. (Photo by John Phillips Invision/AP Images)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom