Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Firmy majú už len dva týždne na zapísanie identifikačných údajov do Obchodného registra

Digital lifestyle blog writer or business person using smart device working on internet communication technology
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Getty Images

Spoločnosti, ktorých osoby nemajú zapísané všetky požadované identifikačné údaje, majú už len dva týždne na ich doplnenie do Obchodného registra. Zápis chýbajúcich údajov je potrebné vykonať do 30. septembra 2022. Ak si spoločnosť túto povinnosť nesplní do 30.9.2022, hrozí jej pokuta 3 310 €.

Aké údaje sú požadované pri spoločníkoch fyzických osobách a aké pri spoločníkoch právnických osobách?

Pri spoločníkoch fyzických osobách sú požadované mená, priezviská, bydliská, dátumy narodenia a rodné čísla alebo iné identifikačné údaje, ak rodné čísla nie sú pridelené. Pri spoločníkoch právnických osobách sa vyžadujú obchodné mená alebo názvy, sídla a identifikačné čísla, ak sú pridelené.

Ako je možné podať návrh?

Návrh na zápis chýbajúcich údajov je možné podať len elektronickou formou cez elektronickú službu na portáli www.slovensko.sk. Využíva sa na to služba „Podávanie návrhu na zápis, zmenu a výmaz údajov v obchodnom registri“ . Je potrebné zadať, že ide o výlučné doplnenie identifikačných údajov a podanie bude tým pádom bezplatné.

Týka sa táto povinnosť aj živnostníkov?

Živnostníkov sa táto povinnosť netýka, keďže nie sú zapísaní v Obchodnom registri, ale v živnostenskom registri.

Informačný servis

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Informačný servisDátum 16. septembra 2022