Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Gerlachovský štít alebo Kriváň? Ktorý vrch vyhráva u vás?

Sni mka obrazovky 2018 04 24 oa17.41.01.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Tatry patria medzi tie najväčšie symboly Slovenska a tiež k tým najnavštevovanejším miestam u nás. Nájsť tam môžete viacero zaujímavých a jedinečných miest, ktoré lákajú nejedného turistu. Ktorý vrch Tatier vyhráva u vás, Gerlachovský štít alebo Kriváň?

Gerlachovský štít

Gerlachovský štít je najvyšším vrchom Tatier, celých Karpát a dokonca je aj najvyšším vrcholom na Slovensku. Jeho názov bol odvodený od obce Gerlachov, nad ktorou sa nachádza.

Výška tohto štítu je 2654,4 metrov nad morom. No ani jeho výška neodrádza turistov, a patrí medzi jeden z najnavštevovanejších vrcholov u nás.

Kriváň

Kriváň je známy tým, že ide o jeden z najvyšších vrchov Slovenska, dosahuje výšku 2 494,7 metrov n. m. Pre veľa Slovákov je práve tento vrch tým najväčším symbolom našej krajiny.

V minulosti vystúpilo na Kriváň viacero známych osobností našich národných dejín. Medzi inými aj knihár, spisovateľ a národný buditeľ Gašpar Fejérpataky-Belopotocký či jeden z najznámejších slovenských dejateľov Ľudovít Štúr.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 28. apríla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: