Gwyneth Paltrow nie je len skvelá herečka. Vedeli ste, akým témam sa venuje vo svojich knihách?

Zdieľať
profil gwyneth paltrow

Gwyneth Paltrow Instagram vám prezradí, že táto nestarnúca kráska nie je len výborná herečka, ale aj šikovná spisovateľka. 

Kto je Gwyneth Paltrow

Gwyneth Paltrow, celým menom Gwyneth Kate Paltrow, je úspešná americká herečka, speváčka a tiež aj spisovateľka. Vyrastala v Santa Monice v Kalifornii, kde navštevovala Crossroads School. Potom študovala na súkromnej dievčenskej strednej škole Spence School v New Yorku.

Po skončení strednej školy sa venovala antropológii na vysokej škole University of California v Santa Barbare, no neskôr odišla a rozhodla sa pre hereckú kariéru.

Gwyneth Paltrow filmy

Gwyneth debutovala v roku 1991 vo filmovom muzikáli Krik. O pár mesiacov neskôr dostala malú rolu od rodinného priateľa Stevena Spielberga vo filme Hook. Následne dostala ponuky na niekoľko ďalších vedľajších úloh. Až prišla vedľajšia rola vo filme Sedem, ktorá jej zaručila mediálnu pozornosť.

Počas nakrúcania tohto filmu sa zoznámila s hercom Bradom Pittom, s ktorým sa priatelila až do rozchodu v roku 1998. Hlavnej úlohy sa dočkala až v roku 1996 vo filme Emma, ktorá ju ešte viac preslávila. V roku 1998 hrala v niekoľkých nemenej úspešných filmoch ako napr. Srdcová sedmaVeľké nádeje alebo Dokonalá vražda.

Hlavne to bola však jej rola Violy De Lessepsovej vo filme Zamilovaný Shakespeare, ktorá jej priniesla filmovú Academy Award za najlepšiu herečku v hlavnej úlohe a Zlatý glóbus za najlepší ženský herecký výkon (komédia/muzikál). Počas nakrúcania sa zblížila s hereckým kolegom Benom Affleckom. Vo vzťahu s hercom bola v rokoch 1997 až 2000.

V októbri 2002 stretla v zákulisí Chrisa Martina, speváka britskej rockovej skupiny Coldplay, tri týždne po smrti jej otca Brucea Paltrowa. 5. decembra 2003 sa zosobášili a majú spolu 2 deti: dcéru Apple Blythe Alison Martinovú (nar. 2004) a syna Mosesa Brucea Anthonyho Martina (nar. 2006). V apríli 2015 však herečka požiadala o rozvod a v júli 2016 sa s ním napokon aj rozviedla.

Gwyneth prednedávnom na sociálnej sieti oznámila, že sa opäť vydala. Americká filmová herečka sa vydala za krajana, televízneho scenáristu a producenta, Brada Falchuka. Ich zasnúbenie oznámila začiatkom roka. Pre oboch je to v živote druhé manželstvoBrad, ktorý je spolutvorcom seriálu Glee, má tiež dve deti z prvého manželstva s producentkou Suzanne Bukinikovou, ktoré sa skončilo v roku 2013.

Gwyneth Paltrow knihy

Nie každý tuší, že Gwyneth sa popri hereckej kariére dala aj na dráhu spisovateľky. V roku 2008 si založila firmu Goop, ktorej k trhovej hodnote 250 miliónov dolárov dopomohlo šarlatánstvo. Najskôr sa venovala diétam, zdravým potravinám a životnému štýlu. V ďalších knihách sa však venuje aj úplne inému odvetviu, a to sexuálnemu životu. 

Preslávila sa napríklad aj pomôckou, prostredníctvom ktorej sa dá „naparovať vagína žien“. Článok je písaný s dávkou irónie a vykresľuje herečku v sarkastickom svetle. V ponuke má vraj aj repelent proti upírom, čokoládu, ktorá reguluje hormóny žien a zlepšuje sexuálny život či relaxačný prípravok do kúpeľa, ktorý pôsobí ako emočný detox.

Všetky svoje znalosti publikovala v knihe The Sex Issue, ktorá je vlastne takým sprievodcom sveta sexu. Čitateľom prostredníctvom nej radí, ako na tantrický sex, na švédsku trojku či akú rozkoš ponúkajú erotické hračky. Za všetko hovorí už podtitul knihy, ktorý má názov: Všetko, čo ste vždy chceli vedieť o sexualite, zvádzaní a túžbe.

Zaujímavosti o Gwyneth Paltrow

– dátum narodenia – 27. september 1972

– miesto narodenia – Los Angeles, Kalifornia, USA

– je dcérou herečky Blythe Dannerovej a filmového producenta-režiséra Brucea Paltrowa

– má mladšieho brata Jakea Paltrowa, ktorý je režisér a scenárista

– vie dobre po španielsky aj po francúzsky 

– v roku 2000 naspievala spolu s Hueyom Lewisom pieseň Cruisin k filmu Karaoke

– v roku 2002 si zaspievala spolu so speváčkou Sheryl Crow v skladbe It’s Only Love

– od mája roku 2005 sa stala tvárou kozmetickej značky Estée Lauder k parfumom kolekcie Pleasures

– v septembri 2012 ju magazín People vyhlásil za najlepšie obliekajúcu sa ženu roka

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom