Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Herečka Lena Dunham a zaujímavosti, ktoré ju preslávili

profil Lena Dunham
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com

Lena Dunham nie je modelka, no fanúšikov má milióny. Ako napríklad aj na Instagrame. 

Kto je Lena Dunham

Lena Dunham je americká herečka, spisovateľka, producentka a režisérka. Narodila sa v New Yorku navštevovala Saint Ann’s School v Brooklyne, kde sa zoznámila s herečkou a kolegyňou Jemima Kirke, s ktorou účinkuje v seriáli Girls, a ktorú tiež obsadila do svojho prvého filmu Tiny Furniture. V roku 2008 odpromovala na Oberlin College, kde študovala kreatívne písanie.

View this post on Instagram

party in my bed & u just wish u were invited

A post shared by Lena Dunham (@lenadunham) on

Zatiaľ, čo Lena študovala na Oberlin College, produkovala tiež niekoľko nezávislých krátkych filmov a nahrala ich na YouTube. Mnohé z jej raných filmov sa zaoberali témami sexuálneho osvietenstva.

View this post on Instagram

*THIS IS A PSA ABOUT BEAUTY & JOY* Once a year I go through my clothing so I can donate it or sell it for a good cause (last year was Planned Parenthood. This year will be @seespotrescued.) I am lucky enough to be the recipient of a lot of free stuff, because the horrible irony is the more able you are to afford in this world the more is offered to you. I have had the chance to wear designer “frocks” beyond my wildest dreams and an invitation to show up in some very glamorous places. But as I reflect on what I’ve worn and when I’ve felt the most beautiful, it has absolutely nothing to do with: how lovely my dress is, how thin I am, how obedient my hair is being. It’s completely and totally related to my smile. My joy factor is commensurate to how attractive I feel and how attractive I look has brought me zero joy. When I look at these pictures, I see sequins and satin and fantasy, but I also see moments of true comfort in my skin because I knew I was being of service to the world around me. There are also moments of desolate sadness where I couldn’t crack a smile because I had barely left my bed that day (or had barely left my own spiraling brain. Or barely eaten, which brings on compliments and don’t even get me started on that shit.) Today I wore sweats all around the city and smiled at everyone I knew and didn’t know. It was potent and magical and I’m still figuring out how to readily access that smile, but I know it’s the only beauty tip that has worked #asmileismystyle ? #worldkindnessday

A post shared by Lena Dunham (@lenadunham) on

Prvý film Leny Dunham, ktorý napísala a zrežírovala v roku 2010, Tiny Furniture, vyhral cenu pre Najlepší príbeh na konferencii South by Southwest Music and Media Conference. Je tvorkyňou a hlavnou herečkou televízneho seriálu stanice HBO s názvom Girls. Za tento seriál bola v roku 2012 nominovaná na štyri ceny Emmy a vyhrala dva Zlaté glóbusy.

View this post on Instagram

Spice World ? ?? ?

A post shared by Lena Dunham (@lenadunham) on

Televízny seriál Girls začala TV stanica HBO vysielať na začiatku roku 2012. Výkonným producentom seriálu je Judd Apatow. Tri epizódy tohoto seriálu boli vysielané na festivale SXSW, kde sa dočkal pozitívnych reakcií.

8. októbra 2012 podpísala zmluvu na 3,5 milióna dolárov so spoločnosťou Random House, ktorá tak získala práva na jej prvú knihu – esej s názvom Not That Kind of Girl: A Young Woman Tells You What She’s Learned.

Momentálne natáča ďalší projekt Camping a má tiež čas prejavovať svoje politické názory. Lena sa ostro vyhradzuje voči americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi a podporuje herečku Cynthii Nixon alias Mirandu z filmu Sex v Meste v boji o kreslo guvernérky štátu New York.

Vzťahy

V roku 2012 začala Lena chodiť s Jackom Antonoffom, hlavným gitaristom skupiny Fun. Lena a Antonoff zostali spolu do decembra 2017, následne sa rozišli. Povedali však, že ich oddelenie bolo „priateľské“.

View this post on Instagram

I’m a Barbie girl! ? @trishsimonon

A post shared by Lena Dunham (@lenadunham) on

Zaujímavosti o Lene Dunham

– dátum narodenia – 13. máj 1986

– miesto narodenia – New York City, USA

– výška: 1,6 m

– jej otec Carroll Dunham je maliar a jej matka Laurie Simmonsová je umelkyňa a fotografka a členka The Pictures Generation

– má mladšiu sestru Grace

– otec je protestantom a jej matka je židovka

– v roku 2013 bola Lena zaradená do zoznamu 100 najvplyvnejších ľudí na svete

– ako dieťaťu jej bola diagnostikovaná obsedantno-kompulzívna porucha a užíva nízke dávky antidepresív na úľavu od úzkosti

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor NikaDátum 17. októbra 2018Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o.