9 postáv z obľúbených TV seriálov, ktoré mohli hrať iní herci

Zdieľať
Lost youtube.jpg

Obľúbené TV seriály by mohli vyzerať úplne inak, keby postavy v nich hrali herci, nad ktorými sa pôvodne uvažovalo. Úlohu však buď odmietli, alebo sa im nezmestila do ich pracovného rozvrhu. Viacerí to určite oľutovali.

Gillian Anderson ako Cersei Lannister (Hra o tróny)

FILE - In this publicity file photo provided by HBO, Lena Headey as Cersei Lannister, left, and Peter Dinklage as Tyrion Lannister, are shown in a scene from HBO's "Game of Thrones." The program was nominated for an Emmy award for outstanding drama series on Thursday, July 19, 2012. The 64th annual Primetime Emmy Awards will be presented Sept. 23 at the Nokia Theatre in Los Angeles, hosted by Jimmy Kimmel and airing live on ABC. (AP Photo/HBO, Paul Schiraldi, File)
SITA/AP

Podľa fámy herečka odmietla úlohu nemilosrdnej Cersei, preto ju nakoniec dali Lene Headey. Gillian mohla do svojej zbierky pridať druhú ikonickú úlohu po agentke Scullyovej .

Sam Claflin ako Jon Snow (Hra o tróny)

Kit Harington
SITA/AP

Sam Claflin, známy predovšetkým z filmovej série Hry o život, sa zúčastnil na konkurze na úlohu Jona Snowa. Jeho pokus však nebol úspešný a dostal ju Kit Harington.

Viggo Mortensen ako Eddard Stark (Hra o tróny)

Viggo Mortensen
SITA/AP

Do úlohy Eddarda Starka bol zvažovaný Viggo Mortensen. Tvorcom v jeho výbere pravdepodobne zabránilo to, že si ho všetci pamätajú ako Aragorna z Pána prsteňov. Vtipné však je, že Sean Bean, ktorý rolu nakoniec dostal, bojoval po boku Mortensena v spomínanej trilógii.

Tim Roth ako Davos Seaworth (Hra o tróny)

Tim Roth mohol hrať Davosa Seawortha, tvorcovia seriálu však nakoniec vybrali Liama Cunninghama. V úlohe bol síce skvelý, ale Roth jej mohol dodať ešte väčšiu charizmu.

Lily Allen ako Yara Greyjoy (Hra o tróny)

Podľa klebiet bola úloha Yary ponúknutá speváčke Lily Allen. Kategoricky to však odmietla, pretože by musela pracovať so svojím bratom Alfie Allenom, ktorý hrá Yarinho brata Theona Greyjoya.

Alec Baldwin ako Pán Božský (Sex v meste)

Tvorca seriálu videl Aleca Baldwina ako vysneného muža. Stretnutie s Chrisom Nothom však zmenilo jeho názor.

Kristin Davis ako Carrie Bradshaw (Sex v meste)

Kristin sa pôvodne uchádzala o rolu Carrie, získala ju však Sarah Jessica Parker. Kristin si však zahrala jej kamošku Charlotte.

Matthew Broderick ako Walter White (Perníkový tatko)

Do úlohy zúfalého učiteľa chémie Waltera Whitea chceli obsadiť Matthewa Brodericka. Niečo sa však zmenilo a rola putovala do rúk Bryana Cranstona. Ako sa nakoniec ukázalo, tvorcovia zvolili dobre.

Michael Keaton ako Dr. Jack Shepard (Nezvestní)

Spočiatku tvorcovia úspešného seriálu chceli do úlohy Dr. Sheparda Michaela Keatona. Bol pripravený úlohu prijať, ak by jeho postava rýchlo zomrela, pretože sa nechcel upísať dlhodobému projektu. Plány scenáristov sa však zmenili, Keaton úlohu odmietol a dostal ju Matthew Fox.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom