Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Z Hrebienka sa stalo ľadové kráľovstvo. Šikovní umelci vytvorili magické ľadové sochy.

VYSOKÉ TATRY: Tatry Ice Master
18
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
reklama:
reklama:

Šikmá veža v Pise, Socha slobody, holandský mlyn či ukážky gotickej architektúry, aj takéto diela z ľadu vznikli na Hrebienku vo Vysokých Tatrách, kde sa tento rok konal piaty ročník neoficiálnych majstrovstiev v tesaní ľadových sôch Tatry Ice Master.

Deväť tímov zo Slovenska, Ruska, Holandska, Fínska, Maďarska, Walesu, Poľska, Českej republiky a Rakúska vytvorilo svoje ľadové diela a zmenilo tatranský Hrebienok na ľadovú rozprávku.

SITA
SITA

Celkovo mali sochári k dispozícii 45 ton ľadu. Prvé dva dni vytvárali umelci sochy pod holým nebom, v posledný deň, v nedeľu, tvorili pod kupolou.

SITA
SITA

Výsledky ich práce tak vyplnili veľkorysý klimatizovaný priestor kupoly s priemerom 25 metrov, v ktorej koncom minulého roka otvorili Tatranskú galériu ľadových majstrov. V súčasnosti sa v nej nachádza päťmetrová ľadová medvedica s dvoma malými mláďatami.

SITA
SITA

Je to nádhera, čo poviete?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 16. januára 2017Zdroj © SITA 2017, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: