Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

V Tatrách môžete navštíviť jedinečný ľadový kostol. Toto je skutočné ľadové kráľovstvo

Hh.jpg
SITA
reklama:
reklama:

Ak sa náhodou cez víkend chystáte do Tatier, určite by ste nemali vynechať návštevu jedinečného ľadového kostola, ktorý nájdete na Hrebienku.

Tento rok sa na tvorbe tohto ľadového umeleckého diela podieľalo osem sochárov, ktorí použili až 90 ton ľadu a inšpirovali sa spišskou gotikou. Tvorcovia totiž našli svoju inšpiráciu práve v sakrálnych stavbách spišského regiónu.

SITA
SITA

Pri návšteve tohto ľadového kostola vašu pozornosť určite upúta úchvatný krídlový oltár. Ten je zdobený plastikou Panny Márie s Ježiškom, ktorá sa nachádza v strede. Celý oltár je tvorený štyrmi krídlami a každé z nich je venované jednému patrónovi z regiónu.

SITA
SITA

Ľadová stavba je na Slovensku unikátna a úchvatnú atmosféru tohto zamrznutého kráľovstva dotvára aj čarovné osvetlenie. Ak sa vám nepodarí vidieť toto rozprávkovo pôsobiace miesto naživo, pozrite si aspoň fotogalériu nižšie.

SITA
SITA

Takto vyzeral Tatranský dóm počas minulej zimy:

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 13. januára 2017Zdroj regiontatry.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: