Hviezda Selena Gomez má už teraz za sebou bohatú kariéru. Určite to dotiahne ešte ďaleko!

Zdieľať
profil Seleny Gomez

Selena Gomez Instagram navštevuje dennodenne a zverejňuje zaujímavé momentky zo svojho života, ako mnoho ďalších užívateľov tejto sociálnej siete. Sleduješ ju aj ty? 

Mladá talentovaná kráska Selena Gomez, celým menom Selena Marie Gomez, je známa americká speváčka a herečka. Hoci oslávila toto leto len 26 rokov, má za sebou už teraz naozaj bohatú kariéru. Tú hereckú začala v detskom seriáli Barney a priatelia. V roku 2007 bola obsadená do seriálu stanice Disney Channel, Kúzelníci z Waverly.

Následne si založila svoju kapelu Selena Gomez & the Scene a po podpise zmluvy s vydavateľstvom Hollywood Records v roku 2008, vydali albumy Kiss & Tell (2009), A Year Without Rain (2010) a When the Sun Goes Down (2011).

Selena Gomez filmy

Selena má bohaté skúsenosti z účinkovania v rôznych filmoch. Napríklad sa objavila v celovečerných filmoch, ako Ramona and Beezus (2010), Monte Carlo (2011) či Hotel Transylvania (2012). Preslávila sa v kontroverznom filme Spring Breakers (2013) či v seriáli 13 Reasons Why.

Neskôr vydala svoj prvý sólový album Stars Dance (2013). Singel „Come & Get It“ debutoval na prvom mieste v rebríčku Billboard 200 a dostal sa aj do prvej desiatky v rebríčku Billboard Hot 100. Selena opustila nahrávaciu zmluvu s vydavateľstvom Hollywood Records, po vydaní kompilačného albumu s jej najväčšími hitmi, For You (2014). Následne podpísala zmluvu s Interscope Records, aby mohla pokračovať na svojom druhom štúdiovom albume Revival (2015). V rok 2017 vydala svoj tretí sólový štúdiový album.

Selena Gomez a ocenenia

Selena je skutočne talentovaná, o čom svedčí aj množstvo ocenení a nominácií, ktoré obdržala, vrátane ALMA AwardBillboard Women in MusicMTV Video Music AwardAmerican Music AwardPeople’s Choice Award, dve Young Hollywood Awards a pätnásť Teen Choice Awards.

Selena Gomez a Justin Bieber

Selena Gomez a Justin Bieber tvorili zamilovaný celebritný pár. Viackrát sa rozišli a opäť sa vrátili k sebe. No posledný krát to už bolo naposledy. Prednedávnom vyšlo najavo, že sa spevák zasnúbil s inou kráskou a mnohí zostali v šoku. Selena sa však vyjadrila, že na Bieberovi jej už viac nezáleží a cez rozchod sa tiež preniesla.

Selena Gomez a vážna choroba

V roku 2014 speváčka oznámila, že ju už niekoľko rokov sužuje závažná choroba nazývaná lupus erythematosus, v dôsledku čoho bola nútená obmedziť svoje pracovné aktivity. O tri roky neskôr to však bolo až také vážne, že musela podstúpiť transplantáciu obličky. Vtedy sa na dlhší čas odmlčala a fanúšikovia nevedeli, čo sa s ňou deje.

Keď sa Selena cítila už lepšie, samozrejme im to všetko vysvetlila. Poďakovala predovšetkým svojej najlepšej kamarátke Francii Raisa, ktorá jej darovala obličku. „Dala mi nekonečný dar a obeť darovaním obličky. Milujem ťa „sis“, vyjadrila sa Selena na Instagrame.

Zaujímavosti o Selene Gomez:

– dátum narodenia – 22. júl 1992

– miesto narodenia – mesto Grand Prairie v štáte Texas

– hudobný žáner – dance pop

 selena gomez vek nemusí riešiť, svoj život žije naplno a má pred sebou ešte určite zaujímavú kariéru

– po hudobnej stránke na ňu najviac vplývajú Bruno Mars, Beyoncé a Rihanna

– od novembra 2016 je najsledovanejším používateľom sociálnej siete Instagram

– spolupracovala s mnohými organizáciami pre charitatívne účely a už niekoľko rokov spolupracuje s UNICEF

– v roku 2008 založila vlastnú produkčnú spoločnosť July Moon Productions 

– v roku 2010 prostredníctvom Kmart začala so svojou vlastnou značkou oblečenia „Dream Out Loud“

– od začiatku svojej kariéry predala 7 miliónov albumov a 22 miliónov singlov

– narodila sa bývalej divadelnej herečke Amande Dawn „Mandy“ Cornettovej a Richardovi Joelovi Gomezovi 

– má dve mladšie sestry Gracie a Victoriu

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom