Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ilumináti sú všade, aj na Slovensku. Sú to bludy alebo pravda?

Iluminati symbol 1.jpg
10
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

O iluminátoch počul asi každý, no nie každý vie, koho vlastne toto slovo označuje. Zvyčajne na internete kolujú vtipy o iluminátoch, no kto vlastne majú byť, vie len málokto.

Internet je plný rôznych teórií týkajúcich sa fenoménu Iluminátov, záhadnej skupine, o ktorej konšpirátori veria, že chce nastoliť Nový svetový poriadok a riadiť náš svet. Podľa konšpiračných teórií patria k členom Iluminátov nielen politici a náboženskí vodcovia, ale aj populárne hviezdy a herci. Kto sa však v skutočnosti skrýva za názvom Ilumináti?

Kto sú Ilumináti?

Pôvodná skupina Iluminátov bola založená v Bavorsku v 18. storočí a jej zakladateľom bol Adam Weishaupt. Bol to antiklerický profesor, ktorý chcel dosiahnuť, aby mala cirkev obmedzený vplyv na verejný život.

Založil svoju spoločnosť na myšlienkach Slobodomurárov, vytvoril hierarchiu a záhadné rituály a spoločnosť pomenoval Rád Iluminátov, aby zdôraznil, že členovia spoločnosti sú osvietení. Odvtedy sa okolo tejto tajnej spoločnosti začali šíriť rôzne dohady a mýty. Wikipedia uvádza, že v roku 1785 bola táto spoločnosť zakázaná.

Aj Ilumináti, podobne ako tajná spoločnosť Slobodomurárov, majú svoje znaky a symboly. Symbolom Iluminátov je hexagram – erb zobrazujúci rímsku bohyňu múdrosti Minervu, ktorá v pazúroch drží knihu s pásmenami PMCV. Tieto písmená sú skratkou „per me caeci vident“, čo po latinsky znamená „skrze mňa vidia slepí“.

ilumináti znaky
Symbolom Iluminátov je sova stvárňujúca bohyňu Minervuwww.conspiracyarchive.com

Ilumináti na Slovensku?

O tom, či táto tajná spoločnosť pôsobí aj na Slovensku, môžeme nájsť asi len dohady. Žiaden seriózny dokument, ktorý by nám o pôsobení tejto tajnej skupiny u nás niečo hovoril, na internete asi nenájdete.

ilumináti na slovensku
Jeden zo symbolov Iluminátovpixabay.com

Fungujú aj dnes?

Dnes počúvame o Iluminátoch hlavne v súvislosti s najrôznejšími konšpiračnými teóriami. Často sa stretávame s teóriou hovoriacou o tom, že mnoho členov z tohto tajného spoločenstva pôsobí v hudobnom priemysle. 

Beyoncé patrí k Iluminátom
K Iluminátom má patriť aj BeyoncéSITA/AP

K Iluminátom má patriť napríklad Katy Perry, Beyoncé či Jay-Z alebo Britney Spears. Konšpirátori to vydedukovali napríklad aj z textov piesní či z gest, ktoré majú byť iluminátskymi symbolmi. Zaujímavé vysvetlenie, nemyslíte?

V cz/sk hudbe zrejme Iluminátov nemáme, no človek nikdy nevie…

Tešia sa obľube

Dnes nie je výnimkou nájsť v obchodoch či na internete tričká, bižutériu či odznaky so symbolmi Iluminátov a ak by ste si chceli nejaké také zaobstarať, máte na výber skutočne širokú škálu.

Ak si chcete zaobstarať niečo so symbolom Iluminátov, veľa vecí nájdete napríklad na Aliexprese.

Tričko so znakom Iluminátov
www.aliexpress.com

5 zaujímavých faktov a dohadov o Iluminátoch

  1. Latinské slovo „iluminati“ znamená osvietený
  2. Ilumináti boli zakázaní, pretože podľa niektorých ľudí stáli za Francúzskou revolúciou či bitkou pri Waterloo
  3. Konšpirátori ich obviňujú z toho, že stoja aj za útokmi, ktoré sa odohrali 11. septembra
  4. Ilumináti sú údajne financovaní veľkými svetovými bankami, preto vraj nemajú žiadne finančné problémy
  5. Konšpirátori veria, že stoja aj za hlavnými svetovými médiami, preto sa o nich nikde nepíše a nehovorí
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 20. júna 2017Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme
reklama:
reklama:
reklama: