Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Iránskych fanúšikov, ktorí nakrútili Happy video, odsúdili! Čaká ich bičovanie?!

Iran Arrests Happy
In this frame grab taken from video posted to YouTube, people dance to Pharrell Williams' hit song "Happy" on a rooftop in Tehran, Iran. Police in Iran have arrested six young people and shown them on state television for posting the video. While the song has sparked similar videos all over the world, in Iran some see the trend as promoting the spread of Western culture. And women are banned from dancing in public or appearing outside without the hijab in the Islamic Republic. (AP Photo)
reklama:
reklama:

Šesticu protagonistov spolu s režisérom videa odsúdili na väzenie a bičovanie, u všetkých ide o trest s podmienečným odkladom na tri roky.

Šesticu iránskych mladých ľudí, ktorých v máji zatkli za nakrútenie videa k hitu Happy amerického hudobníka Pharrella Williamsa, odsúdili v stredu na šesťmesačný trest odňatia slobody a 91 rán bičom. Režisér videa Sassan Solemani dostal ročný trest odňatia slobody a rovnaký počet rán bičom. U všetkých pritom ide o trest s podmienečným odkladom na tri roky, čo znamená, že ak ich počas tohto obdobia znova nezatknú, tresty im anulujú.

Troch mladíkov a tri mladé ženy spolu s režisérom zatkli po tom, čo sa ich video ku skladbe Happy stalo hitom na portáli YouTube. Iránskym úradom údajne prekážalo, že ženy vo videu tancujú na verejnosti spolu s mužmi a nemajú na hlave hidžáb. K zatknutiu sa vtedy vyjadril aj samotný Williams.

Pharrell Williams

„Je viac než smutné, že tieto deti zatkli za šírenie radosti,“ napísal na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter. Protagonisti videa sa po zatknutí museli ospravedlniť v televízii a po priznaní viny ich prepustili na kauciu. Teraz majú na výber, či verdikt súdu príjmu alebo sa rozhodnú voči nemu odvolať. „Spravím to, čo budú chcieť moji klienti. Sme však šťastní, že všetci dostali tresty s podmienečným odkladom,“ uviedol právny zástupca obvinených Faršíd Rofugaran.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 19. septembra 2014Zdroj SITA, © SITA 2014, SITA/AP, video: youtube.com
reklama:
reklama:
reklama: