Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Issei Sagawa – Šialenec, vrah a kanibal, ktorý je na slobode. Jeho skutky mu priniesli slávu, no zároveň aj prekliatie

5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Noboru Hashimoto/Getty Images

Issei Sagawa už od mladého veku túžil ochutnať ľudské mäso. Po dlhých rokoch sa nakoniec odhodlal zabiť a zjesť svoju spolužiačku.

Sagawa, známy aj pod menom Pang, sa svojim bohatým japonským rodičom narodil predčasne v roku 1949 ako maličké bábätko, ktoré sa zmestilo do jednej dlane. Sagawa neskôr vyrástol len do výšky 144 centimetrov.

Prvýkrát dostal chuť na ľudské mäso v prvej triede po tom, ako uvidel chlapčenské stehno. Neskôr v jednom interview o sebe Japonec prezradil, že mal sexuálny pomer so psom a že túžil ochutnať ženské mäso.

Keď mal Sagawa 23 rokov, tak v Tokyu prenasledoval jednu Nemku až ku nej domov. Počkal, kým zaspala a potom sa vlámal do jej apartmánu. Do ženy chcel zahryznúť a odniesť si so sebou kúsok jej mäsa. Žena sa však prebudila a nízkeho Sagawu premohla. Polícia ho zatkla a obvinila z pokusu o znásilnenie – Sagawa im vtedy neprezradil svoje kanibalistické úmysly.

peggychang.wordpress.com

V roku 1977 vtedy 27-ročný Sagawa emigroval do Paríža, kde chcel získať titul Ph.D. v literatúre. Sagawa tvrdil, že kým žil v Paríži, tak si takmer každú noc vodil domov prostitútku s úmyslom zastreliť ju. Nikdy však nedokázal stlačiť spúšť.

O štyri roky neskôr si ku sebe domov Sagawa pozval spolužiačku na večeru, aby spolu mohli prekladať poéziu pre školské zadanie. Toto však nebol pravý úmysel muža s kanibalistickými pohnútkami. Sagawa si vybral ako svoju obeť Renée Hartevelt kvôli jej kráse, zdraviu a výške. To boli charakteristiky, ktoré podľa neho samotného Sagawovi chýbali.

Keď bola Renée usadená za stolom a čítala poéziu, tak ju Sagawa zozadu strelil puškou do krku. Na to ihneď odpadol. Keď sa Sagawa prebral, tak vedel, že vo svojom pláne musí pokračovať. Sagawa znásilnil mŕtvolu ženy a niekoľko dní jedol jej mäso. Na nasledujúcich fotografiách, ktoré nie sú pre slabé žalúdky, môžete vidieť, v akom stave bolo nájdené telo Renée Hartevelt:

peggychang.wordpress.com
peggychang.wordpress.com

Keď sa chcel Sagawa nakoniec zbaviť zbytkov tela, ktoré niesol v dvoch kufroch a chcel ich hodiť do jazera, tak ho pristihla polícia a zatkla ho. Neskôr francúzsky sudca označil Sagawu ako duševne chorého a nariadil mu liečenie v ústave pre mentálne postihnutých. Sagawa bol potom deportovaný do Japonska, kde ho vyšetrili ďalší odborníci. Tí však potvrdili, že Sagawa nebol blázon ani duševne chorý. Keďže súdny príkaz vo Francúzsku bol zrušený a zapečatený, tak o ňom v Japonsku nevedeli. Tým pádom si Sagawa mohol chodiť po slobode.

Medzi rokmi 1986 až 1997 sa Sagawa tešil veľkej sláve. Napísal niekoľko kníh a vystupoval ako rečník či komentátor. Avšak neskôr, keď už jeho sláva opadla, mal Sagawa problém nájsť si prácu či bývanie. V jednom rozhovore Sagawa povedal, že byť nútený živiť sa, keď je známy ako vrah a kanibal, bol strašný trest.

www.vice.com

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 5. mája 2018Zdroj en.wikipedia.org © Najky.sk, iDen Media s.r.o