Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Japonci opravili obrovskú 30 metrovú dieru na ulici za rekordne krátky čas

Japan.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
reklama:
reklama:

Japonci sa opäť raz predviedli. Prepadnutú ulicu opravili za rekordný čas.

K incidentu došlo v rušnej obchodnej štvrti v juhozápadnom meste Fukuoka. Akoby zázrakom neboli žiadni ľudia zranení. Na ulici sa totiž prepadla vozovka a vytvorila sa obrovská diera široká asi 30 mestrov a hlboká 15 metrov. Príčinu tejto udalosti zatiaľ vyšetrujú.

https://twitter.com/AlexT/status/798455789996408832/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw
twitter.com

Ale čo bolo na celej veci najšokujúcejšie? Japonci túto obrovskú dieru opravili za neuveriteľne krátky čas. Stačilo im totiž na opravy iba 48 hodín. Pracovníci na túto nehodu zareagovali prakticky okamžite. Použili obrovské množstvo mokrého cementu a asi 6200 metrov kubických piesku. Rovnako museli zrenovovať elektrické rozvody, plynové aj vodovodné potrubia. Nasadili nové značky a semafory.

https://www.youtube.com/watch?v=-7PUot8zVH4
www.youtube.com

Hlavné cesty boli otvorené pre dopravu a chodcov skoro ráno po tom, čo miestni úradníci vyhlásili, že opravený úsek je bezpečný. Starosta mesta Soichiro Takashima povedal: „Je nám veľmi ľúto, čo sa stalo a ospravedlňujeme sa za vzniknuté problémy.“

Čo si myslíte, ako dlho by to trvalo u nás na Slovensku opraviť? A mimochodom, zvyknú sa kompetentní aj ospravedlniť za vzniknutú situáciu, ako to urobil tento starosta, aj keď za to nemohol? Na zamyslenie, však?

Pozrite sa na obrovskú jamu uprostred cesty!

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 16. novembra 2016Zdroj www.theladbible.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: