Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

To je sila! Bill Cosby čelí ďalšiemu obvineniu zo znásilnenia!

Bill Cosby, Camille Cosby
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Entertainer Bill Cosby pauses during a news conference about the upcoming exhibit, Conversations: African and African-American Artworks in Dialogue, at the Smithsonian's National Museum of African Art, on Thursday, Nov. 6, 2014, in Washington. After amassing a private collection of African-American Art over four decades, Bill Cosby and his wife Camille plan to showcase their holdings for the first time in an exhibition planned at the Smithsonian Institution. The collection, which will be loaned to the museum, includes works by such leading African-American artists as Beauford Delaney, Faith Ringgold, Jacob Lawrence, Augusta Savage and Henry Ossawa Tanner. (AP Photo/Evan Vucci)

Americký herec Bill Cosby čelí ďalšiemu obvineniu zo znásilnenia. Sedemdesiatsedemročného rodáka z Filadelfie obvinila novinárka Joan Tarshis, pričom prostredníctvom článku pre portál Hollywood Elsewhere uviedla, že Cosby ju v roku 1969 omámil drogami a následne dvakrát znásilnil. Tarshis mala vtedy 19 rokov.

Ako Tarshis vo svojej správe uviedla, s Cosbym sa stretla cez spoločných známych, ktorí ju pozvali na miesto nakrúcania Show Billa Cosbyho (1969–1971). Cosby ju mal neskôr pozývať opäť, pričom jej údajne vždy ponúkol rôzne alkoholické nápoje, pričom sám sa nikdy nenapil. Jedného dňa mal zabávač požiadať Tarshis, aby mu pomohla v jeho dome s určitou prácou. Novinárka tiež uviedla, že po vypití koktejlu, ktorý jej Cosby vtedy pripravil, sa cítila neuvedomelo.

„Ďalšia vec, na ktorú si spomínam, je, že som ležala nahá na jeho pohovke. V tom zahmlení mysle som si myslela, že som chytrá, keď som mu povedala, že mám infekciu, ktorú by chytil a jeho žena by tak zistila, že mal sex s niekým iným. No on pokračoval ďalej. Samozrejme, že som to nikomu nepovedala,“ napísala Tarshis.

K druhému znásilneniu malo podľa novinárky dôjsť po tom, čo Cosby zavolal jej matke, aby jej oznámil, že jej dcéru pozýva na predstavenie do The Westbury Music Theater. Keďže Tarshis nemohla povedať matke, čo sa stalo, musela pozvanie prijať. V divadle však pre ňu nebolo žiadne miesto, a tak musela stáť vzadu. Pritom sa opäť začala cítiť opito z nápoja, ktorý jej Cosby dal predtým v hoteli. Požiadala preto Cosbyho šoféra, aby ju odprevadil do auta. Následne sa prebudila nahá v hotelovej izbe.

Joan Tarhis tiež uviedla, že sa svoj príbeh rozhodla zverejniť po tom, čo ďalšie ženy oživili túto tému. „Keďže viac a viac obetí otvorilo túto tému, pričom všetky hovoria podobné príbehy, prišiel čas sa k nim pripojiť,“ napísala novinárka. Cosbyho hovorca odmietol na jej obvinenie reagovať. „Za ostatných pár týždňov ožili obvinenia staré desiatky rokov. To, že sa navracajú, neznamená, že sú pravdivé. Pán Cosby nepoctí tieto obvinenia akýmkoľvek komentárom,“ uviedol hovorca.

Bill Cosby mal v minulosti omámiť drogami a následne sexuálne obťažovať viac ako desiatku žien. Incidenty sa podľa údajných obetí odohrali už pred rokmi, pričom Cosby sa v tejto veci postavil aj pred súd. Ten však v roku 2006 uzavrel prípad s tým, že ide o tvrdenia proti tvrdeniu. O celej záležitosti sa na verejnosti začalo opäť diskutovať po tom, ako komik Hannibal Buress označil minulý mesiac Cosbyho za násilníka. Vo štvrtok 13. novembra vyšiel v denníku Washington Post článok ďalšej údajnej Cosbyho obete, Barbary Bowman. Článok niesol názov Bill Cosby ma znásilnil. Prečo ľuďom trvalo 30 rokov, aby mi uverili.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 18. novembra 2014Zdroj SITA, © SITA 2014, SITA/AP
K téme