Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Jedinečné historické pamiatky na Slovensku, ktoré nám môžu závidieť aj v zahraničí

Sni mka obrazovky 2018 09 10 oa11.02.00.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Slovensko je krajinou, v ktorej sa nachádza veľké množstvo jedinečných pamiatok. Vybrali sme niekoľko z nich, na ktoré môžeme byť právom hrdí. Ktorú pamiatku by ste doplnili do nášho zoznamu vy?

Dóm sv. Alžbety

Dóm svätej Alžbety je najväčším kostolom na Slovensku s kapacitou vyše 5 000 ľudí a zároveň ide o najvýchodnejšiu gotickú katedrálu v Európe. Nachádza sa v strede Hlavnej ulice v Košiciach, a patrí k najväčším dominantám nielen mesta, ale aj celého východného Slovenska.

Čičmany

Táto obec je známa starobylou a unikátnou architektúrou, maľovanými zrubovými drevenicami. Čičmany sú dnes pamiatkovou rezerváciou ľudovej architektúry, zaujímavé sú aj kvôli miestnemu kroju a vyšívkami s geometrickou ornamentikou.

Drevený kostol v Hervartove

Kostol svätého Františka z Assisi je drevený rímskokatolícky kostol z konca 15. storočia, ktorý sa nachádza v obci Hervartov, v okrese Bardejov. Ide o najstarší drevený kostol na našom území.

Kaštieľ v Betliari

Kaštieľ v Betliari je najnavštevovanejším kaštieľom juhovýchodného Slovenska. Nachádza sa v obci Betliar, približne 3 kilometre severne od okresného mesta Rožňava. Ide o jediný pôvodne zachovaný kaštieľ na Slovensku.

Bazilika sv. Jakuba v Levoči

Bazilika svätého Jakuba je gotická sakrálna stavba v okresnom meste Levoča. Spolu s neďaleko stojacou renesančnou mestskou radnicou tvorí dominantu Námestia Majstra Pavla. Nachádza sa v nej aj navyšší drevený oltár Majstra Pavla.

Bojnický zámok

Bojnický zámok je zámok s čiastočne ponechaným pôvodne gotickým a renesančným základom hradu. Patrí medzi najväčšie dominanty mesta Bojníc a k obľúbeným turistickým atrakciám nielen Slovákov, ale aj turistov zo zahraničia.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 10. septembra 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: