Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Jedinečné múzeá na Slovensku, o ktorých ste (možno) ešte nepočuli

Sni mka obrazovky 2018 09 12 oa15.35.59.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovensko je krajinou, ktorá ponúka veľké množstvo jedinečných miest či zaujímavých pamiatok. Netreba zabúdať ani na múzeá, ktorých je na Slovensku naozaj dosť a niektoré z nich sú unikátmi, na ktoré môžeme byť právom hrdí.

Balneologické múzeum

Balneologické múzeum v Piešťanoch približuje archeológiu piešťanského regiónu či expozíciu venovanú dejinám Piešťan a kúpeľov alebo expozíciu o najvýznamnejších vodách Slovenska a určite zaujme aj časť venovaná Milanovi Rastislavovi Štefánikovi.

View this post on Instagram

#kursalon #balneologickemuzeum #piestany

A post shared by Tomáš Hudcovič (@hudcovictomas) on

Slovenské technické múzeum

Slovenské technické múzeum v Košiciach je tvorené jedinečnými exponátmi, ktoré mapujú technické dejiny Slovenska.

Múzeum SNP

Na strednom Slovensku patrí k njaznámejším múzeám Múzeum SNP v Banskej Bystrici, ktoré je venované vývoju slovenskej spoločnosti v období rokov 1918 až 1948 so zameraním na protifašistický odboj a Slovenské národné povstanie.

Múzeum moderného umenia Andyho Warhola

Múzeum moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach, v ktorom sa nachádzajú nielen samotné diela tohto slávneho autora, ale aj kúsky pochádzajúce z tvorby jeho brata Paula a synovca Jamesa. Ide o jediné múzeum, ktoré je venované tomuto známemu umelcovi.

Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva

Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši patrí medzi múzejné pracoviská s jedinečnou špecializáciou v rámci Slovenska a ide o jediné múzeum tohto typu u nás.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 14. septembra 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: