Kariéra Britney Spears ako na hojdačke. Čo všetko sa jej doteraz podarilo?

Zdieľať
profil Britney Spears

Vedeli ste o hviezdičke Britney Spears nasledujúce zaujímavosti? 

Kto je Britney Spears

Britney Spears, celým menom Britney Jean Spears, patrí medzi najznámejšie a najúspešnejšie americké speváčky. Je tiež šikovná tanečníčka a herečka. Keď mala len 8 rokov, zúčastnila sa konkurzu do Mickey Mouse Clubu. A hoci bola vtedy ešte veľmi mladá, všimol si ju agent z New Yorku.

Následne tri roky navštevovala v New Yorku tanečnú školu a pôsobila v televízii v niekoľkých nekomerčných reklamách. Neskôr bola do Mickey Mouse Clubu prijatá a pôsobila tam v rokoch 1993 – 1994. Stretla sa tam s ďalšími začínajúcimi hviezdami ako sú Justin Timberlake, Joshua ChasezKeri RussellChristina Aguilera alebo Ryan Gosling.

Kariéra Britney Spears

Ako dieťa účinkovala tiež v rôznych divadelných predstaveniach a televíznych reláciách. V roku 1997 podpísala zmluvu s vydavateľstvom Jive Records a vydala svoje prvé dva albumy – v roku 1999 to bol album Baby One More Time a v roku 2000 Oops!… I Did It Again. Obidva obdržali medzinárodný úspech.

V roku 2001 Britney vydala svoj tretí štúdiový album Britney a zahrala si rolu vo filme Crossroads. O dva roky neskôr predstavila svoj štvrtý album In the Zone, z ktorého dosiahol singel „Toxic“ celosvetový úspech.

V júli 2004 oznámila svoj vzťah s tanečníkom Kevinom Federlinom, s ktorým sa poznala tri mesiace. Nestretla sa však s pochopením, keďže bol Federline ženatý s herečkou Shar Jacksonovou a mal s ňou dve deti. Napriek tomu sa Britney s Kevinom v noci 18. septembra 2004 vzali.

Počas druhej polovice roku 2004 Britney oznámila prerušenie hudobnej kariéry, pretože si chcela založiť rodinu. Ihneď po uzavretí manželstva s Federlinom priznala: „Chcem byť mladá mamička, na budúci rok budem mať 23 a už chcem byť matkou.“ V septembri 2004 sa jej podarilo ešte vydať svoj prvý parfum „Curious“. Po jednom roku predaja si zarobila 100 miliónov dolárov a vynieslo jej to nálepku najlepšie predávaného parfumu.

Speváčka v apríli 2005 oznámila svoje tehotenstvo prostredníctvom svojho tlačového hovorcu. 14. septembra 2005 sa Britney a Kevinovi narodil syn Sean Preston. Od narodenia svojho prvého dieťaťa sa v jej hudobnej kariére toho veľa neudialo.

Neskôr po pôrode vydala remixový album B in the Mix: The Remixes a vo februári roku 2006 vyšiel jej nový parfum nazvaný „In Control“. V máji 2006 oznámila Britney druhé tehotenstvo a verejne prehovorila o špekuláciách o jej skorom rozpade manželstva a všetko vyvrátila.

12. septembra 2006 sa jej narodil druhý syn, ktorý dostal meno Jayden James. Necelé dva mesiace po narodení oznámila, že požiadala o rozvod so svojím manželom Kevinom Federlinom kvôli obrovským povahovým rozdielom. Ihneď tiež požiadala o zverenie starostlivosti obidvoch synov.

Bohužiaľ, krásku zasiahla smutná správa, keď sa 26.januára 2007 dozvedela, že jej teta Sandra Bridges Covington zomrela na rakovinu. Po dlhej dobe prenasledovanej paparazzmi, divokými večierkami a alkoholom sa Britney Spears rozhodla podstúpiť liečenie v príslušnom zdravotníckom zariadení. Na liečení však nevydržala ani 24 hodín.

O mesiac sa Britney rozhodla znova nastúpiť na liečenie a verejne požiadala všetkých publicistov, aby ju nechali na chvíľu na pokoji a rešpektovali jej súkromie. To sa však nestalo a keď paparazzi zistili, v ktorom stredisku sa Britney zdržiava, speváčka opäť liečbu nedokončila. Nevydržala ani deň.

Z toho dôvodu boli 21. februára 2007 obidve deti zverené do starostlivosti ich otcovi, Kevinovi Federlinovi. V tú noc sa Britney objavila pred jeho domom a žiadala deti späť. Keď zistila, že ju prenasledujú novinári, napadla ich dáždnikom. V tú noc Britney nastúpila tretíkrát na liečenie a Kevin Federline bol kontaktovaný súdom ohľadne opatrovníctva detí.

Sudca, ktorý mal na starosti rozvod Kevina a Britney vyhlásil, že pokiaľ Britney nedokončí liečbu ani tretíkrát a  rehabilitačné zariadenie opustí skôr, nebude mať žiadnu nádej na získanie detí v rozvodovom konaní. Liečenie bolo úspešné a liečebňu opustila 20. marca 2007 a začala sa opäť plne venovať svojím deťom. Zastavila preto svoju kariéru a jej piaty štúdiový album Blackout vyšiel ešte na konci toho roku spolu s úspešnými hitmi „Gimme More“ a „Piece of Me“.

Britney sa však dopustila ďalšej negatívnej záležitosti, kedy bola obvinená z riadenia auta bez vodičského preukazu a hrozil jej až rok väzenia. Vďaka tejto udalosti dostal deti do plnej starostlivosti bývalý manžel a Britney bola povolená iba jedna návšteva za týždeň a to ešte pod dohľadom.

Britney sa však ani po tomto incidente nepoučila. V januári 2008 bola hospitalizovaná kvôli jej psychickému stavu, keď vo svojom dome držala svojich dvoch synov a odmietla ich vydať bývalému manželovi. Dobrovoľne však liečebňu po pár dňoch opustila a vo februári sa znovu vrátila späť.

V roku 2008 vydala svoj šiesty album Circus vrátane medzinárodného hitu „Womanizer“. Siedmy album Femme Fatale z roku 2011 sa stal jej prvým albumom, ktorý obsahoval tri single z top 10 v USA. V roku 2013 vydala svoj ôsmy štúdiový album s názvom Britney Jean. Jej posledný deviaty album vyšiel v auguste 2016 a nesie názov Glory.

Momentálne to vyzerá tak, že Britney je zamilovaná až po uši. Už viac ako rok ide pritom o jedného muža – trénera a modela Sama Asghariho.

Ocenenia Britney Spears

V roku 2008 zahajovala udeľovanie cien MTV Video Music Awards, odkiaľ si odniesla aj ceny v kategóriách Najlepšie ženské video, Najlepšie popové video a Video roka za videoklip k piesni „Piece Of Me“.

30. augusta 2011 na MTV Video Music Awards si odniesla 2 ceny, za najlepší popový videoklip k piesni „Till The World Ends“. Ďalej pre ňu bola pripravená pocta a taktiež prebrala cenu Michaela Jacksona Video Vanguard Award ako uznanie za jej dlhú a prínosnú kariéru.

8. januára 2014 Spears vyhrala cenu ako najobľúbenejší popový umelec na 40. People Choice Awards v Microsoft Theater v Los Angeles. 6. januára 2016 na People Choice Awards prevzala cenu za najobľúbenejšiu celebritu na sociálnych sieťach.

Móda a Britney Spears

Britney Spears zažiari čoskoro aj v inom odvetví. K jej úspešnej šou „Piece of Me“, ktorú predvádza v Las Vegas, už čoskoro pribudne aj línia s rovnakým názvom. Pôjde o módne kúsky a takisto aj o beauty produkty. Kolekcia „Piece of Me“ by mala vyjsť začiatkom roka 2019.

Speváčka v tomto smere spolupracuje s koncernom Epic Rights a pod značkou „Piece of Me“ sa bude predávať oblečenie, výrobky starostlivosti o vlasy, bižutéria a doplnky, takisto potreby na športový tréning či elektronické prístroje.

Zaujímavosti o Britney Spears

– dátum narodenia – 2. december 1981

– miesto narodenia – McComb, Mississippi, Spojené štáty

– hudobný žáner – Pop, Electropop, Dance-pop

– ako dieťa mala rada basketbal a jazdecké motokáry

– jej otec James Parnell Spears je stavbár a matka Lynne Irene Bridges učiteľka na základnej škole

– má dvoch súrodencov brata Bryana a sestru Jamie Lynn, ktorá je takisto úspešnou herečkou a speváčkou

– Britney bola vynikajúca gymnastka, vyhrávala rôzne súťaže a pôsobila v miestnej tanečnej revue

– v auguste 2014 vytvorila kolekciu spodnej bielizne Intimate Britney Spears

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom