Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kariéra Britney Spears ako na hojdačke. Čo všetko sa jej doteraz podarilo?

profil Britney Spears
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com

Vedeli ste o hviezdičke Britney Spears nasledujúce zaujímavosti? 

Kto je Britney Spears

Britney Spears, celým menom Britney Jean Spears, patrí medzi najznámejšie a najúspešnejšie americké speváčky. Je tiež šikovná tanečníčka a herečka. Keď mala len 8 rokov, zúčastnila sa konkurzu do Mickey Mouse Clubu. A hoci bola vtedy ešte veľmi mladá, všimol si ju agent z New Yorku.

Následne tri roky navštevovala v New Yorku tanečnú školu a pôsobila v televízii v niekoľkých nekomerčných reklamách. Neskôr bola do Mickey Mouse Clubu prijatá a pôsobila tam v rokoch 1993 – 1994. Stretla sa tam s ďalšími začínajúcimi hviezdami ako sú Justin Timberlake, Joshua ChasezKeri RussellChristina Aguilera alebo Ryan Gosling.

Kariéra Britney Spears

Ako dieťa účinkovala tiež v rôznych divadelných predstaveniach a televíznych reláciách. V roku 1997 podpísala zmluvu s vydavateľstvom Jive Records a vydala svoje prvé dva albumy – v roku 1999 to bol album Baby One More Time a v roku 2000 Oops!… I Did It Again. Obidva obdržali medzinárodný úspech.

V roku 2001 Britney vydala svoj tretí štúdiový album Britney a zahrala si rolu vo filme Crossroads. O dva roky neskôr predstavila svoj štvrtý album In the Zone, z ktorého dosiahol singel „Toxic“ celosvetový úspech.

V júli 2004 oznámila svoj vzťah s tanečníkom Kevinom Federlinom, s ktorým sa poznala tri mesiace. Nestretla sa však s pochopením, keďže bol Federline ženatý s herečkou Shar Jacksonovou a mal s ňou dve deti. Napriek tomu sa Britney s Kevinom v noci 18. septembra 2004 vzali.

Počas druhej polovice roku 2004 Britney oznámila prerušenie hudobnej kariéry, pretože si chcela založiť rodinu. Ihneď po uzavretí manželstva s Federlinom priznala: „Chcem byť mladá mamička, na budúci rok budem mať 23 a už chcem byť matkou.“ V septembri 2004 sa jej podarilo ešte vydať svoj prvý parfum „Curious“. Po jednom roku predaja si zarobila 100 miliónov dolárov a vynieslo jej to nálepku najlepšie predávaného parfumu.

Speváčka v apríli 2005 oznámila svoje tehotenstvo prostredníctvom svojho tlačového hovorcu. 14. septembra 2005 sa Britney a Kevinovi narodil syn Sean Preston. Od narodenia svojho prvého dieťaťa sa v jej hudobnej kariére toho veľa neudialo.

Neskôr po pôrode vydala remixový album B in the Mix: The Remixes a vo februári roku 2006 vyšiel jej nový parfum nazvaný „In Control“. V máji 2006 oznámila Britney druhé tehotenstvo a verejne prehovorila o špekuláciách o jej skorom rozpade manželstva a všetko vyvrátila.

12. septembra 2006 sa jej narodil druhý syn, ktorý dostal meno Jayden James. Necelé dva mesiace po narodení oznámila, že požiadala o rozvod so svojím manželom Kevinom Federlinom kvôli obrovským povahovým rozdielom. Ihneď tiež požiadala o zverenie starostlivosti obidvoch synov.

Bohužiaľ, krásku zasiahla smutná správa, keď sa 26.januára 2007 dozvedela, že jej teta Sandra Bridges Covington zomrela na rakovinu. Po dlhej dobe prenasledovanej paparazzmi, divokými večierkami a alkoholom sa Britney Spears rozhodla podstúpiť liečenie v príslušnom zdravotníckom zariadení. Na liečení však nevydržala ani 24 hodín.

O mesiac sa Britney rozhodla znova nastúpiť na liečenie a verejne požiadala všetkých publicistov, aby ju nechali na chvíľu na pokoji a rešpektovali jej súkromie. To sa však nestalo a keď paparazzi zistili, v ktorom stredisku sa Britney zdržiava, speváčka opäť liečbu nedokončila. Nevydržala ani deň.

Z toho dôvodu boli 21. februára 2007 obidve deti zverené do starostlivosti ich otcovi, Kevinovi Federlinovi. V tú noc sa Britney objavila pred jeho domom a žiadala deti späť. Keď zistila, že ju prenasledujú novinári, napadla ich dáždnikom. V tú noc Britney nastúpila tretíkrát na liečenie a Kevin Federline bol kontaktovaný súdom ohľadne opatrovníctva detí.

Sudca, ktorý mal na starosti rozvod Kevina a Britney vyhlásil, že pokiaľ Britney nedokončí liečbu ani tretíkrát a  rehabilitačné zariadenie opustí skôr, nebude mať žiadnu nádej na získanie detí v rozvodovom konaní. Liečenie bolo úspešné a liečebňu opustila 20. marca 2007 a začala sa opäť plne venovať svojím deťom. Zastavila preto svoju kariéru a jej piaty štúdiový album Blackout vyšiel ešte na konci toho roku spolu s úspešnými hitmi „Gimme More“ a „Piece of Me“.

Britney sa však dopustila ďalšej negatívnej záležitosti, kedy bola obvinená z riadenia auta bez vodičského preukazu a hrozil jej až rok väzenia. Vďaka tejto udalosti dostal deti do plnej starostlivosti bývalý manžel a Britney bola povolená iba jedna návšteva za týždeň a to ešte pod dohľadom.

Britney sa však ani po tomto incidente nepoučila. V januári 2008 bola hospitalizovaná kvôli jej psychickému stavu, keď vo svojom dome držala svojich dvoch synov a odmietla ich vydať bývalému manželovi. Dobrovoľne však liečebňu po pár dňoch opustila a vo februári sa znovu vrátila späť.

V roku 2008 vydala svoj šiesty album Circus vrátane medzinárodného hitu „Womanizer“. Siedmy album Femme Fatale z roku 2011 sa stal jej prvým albumom, ktorý obsahoval tri single z top 10 v USA. V roku 2013 vydala svoj ôsmy štúdiový album s názvom Britney Jean. Jej posledný deviaty album vyšiel v auguste 2016 a nesie názov Glory.

Momentálne to vyzerá tak, že Britney je zamilovaná až po uši. Už viac ako rok ide pritom o jedného muža – trénera a modela Sama Asghariho.

Ocenenia Britney Spears

V roku 2008 zahajovala udeľovanie cien MTV Video Music Awards, odkiaľ si odniesla aj ceny v kategóriách Najlepšie ženské video, Najlepšie popové video a Video roka za videoklip k piesni „Piece Of Me“.

30. augusta 2011 na MTV Video Music Awards si odniesla 2 ceny, za najlepší popový videoklip k piesni „Till The World Ends“. Ďalej pre ňu bola pripravená pocta a taktiež prebrala cenu Michaela Jacksona Video Vanguard Award ako uznanie za jej dlhú a prínosnú kariéru.

8. januára 2014 Spears vyhrala cenu ako najobľúbenejší popový umelec na 40. People Choice Awards v Microsoft Theater v Los Angeles. 6. januára 2016 na People Choice Awards prevzala cenu za najobľúbenejšiu celebritu na sociálnych sieťach.

Móda a Britney Spears

Britney Spears zažiari čoskoro aj v inom odvetví. K jej úspešnej šou „Piece of Me“, ktorú predvádza v Las Vegas, už čoskoro pribudne aj línia s rovnakým názvom. Pôjde o módne kúsky a takisto aj o beauty produkty. Kolekcia „Piece of Me“ by mala vyjsť začiatkom roka 2019.

Speváčka v tomto smere spolupracuje s koncernom Epic Rights a pod značkou „Piece of Me“ sa bude predávať oblečenie, výrobky starostlivosti o vlasy, bižutéria a doplnky, takisto potreby na športový tréning či elektronické prístroje.

Zaujímavosti o Britney Spears

– dátum narodenia – 2. december 1981

– miesto narodenia – McComb, Mississippi, Spojené štáty

– hudobný žáner – Pop, Electropop, Dance-pop

– ako dieťa mala rada basketbal a jazdecké motokáry

– jej otec James Parnell Spears je stavbár a matka Lynne Irene Bridges učiteľka na základnej škole

– má dvoch súrodencov brata Bryana a sestru Jamie Lynn, ktorá je takisto úspešnou herečkou a speváčkou

– Britney bola vynikajúca gymnastka, vyhrávala rôzne súťaže a pôsobila v miestnej tanečnej revue

– v auguste 2014 vytvorila kolekciu spodnej bielizne Intimate Britney Spears

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor NikaDátum 29. októbra 2018Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o.