Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kaštieľ v Rusovciach by si zaslúžil určite rekonštrukciu

Img_4355.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Napriek tomu, že Slovensko nie je rozlohou veľkou krajinou, tak ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či historických pamiatok. Medzi jednu z najkrajších a najvýznamnejších architektonických pamiatok u nás patrí aj krásny kaštieľ v Rusovciach v našom hlavnom meste. Už ste si tento kaštieľ boli obzrieť? 

Kde sa kaštieľ nachádza?

Kaštieľ v Rusovciach je neogotickou stavbou, ktorá sa nachádza v bratislavskej mestskej časti Rusovce. Kaštieľ sa nachádza v rozľahlom parku, a tak sa oplatí urobiť si výlet aj na toto miesto.

Vznik kaštieľa

Podľa historických prameňov v 13. storočí stál v Rusovciach hrad. S príchodom rodu Zichyovcov nastal najväčší rozmach rusovského panstva. A práve s panstvom Jurajovho syna Štefana z tohto rodu sa spája prestavba pôvodného hradu na neskororenesančný kaštieľ v 2. polovici 17. storočia. Stavebne nadviazal na už existujúcu, staršiu budovu hradu, a stavba kaštieľa bola situovaná približne v strede dnešného severného krídla.

Ako kaštieľ vyzerá?

Súčasný vzhľad kaštieľa priniesla prestavba, ktorú realizoval gróf Emanuel Zichy-Ferraris v polovici 19. storočia. Napriek tomu, že kaštieľ si prešiel viacerými architektonickými vývojmi a zmenami, od tohto obdobia už ostal rovnaký.

Aký je stav tohto kaštieľa v súčasnosti?

Kaštieľ patrí medzi tie najkrajšie architektonické pamiatky na Slovensku. V súčasnosti je však v dosť schátranom stave. O jeho rekonštrukcii sa hovorí posledné roky už pravidelne, ale zatiaľ sa tam nič nedeje a nie je vidieť žiadny pokrok v opravách. Tak uvidíme či sa ešte niekedy podarí tomuto kaštieľu prinavrátiť jeho veľkoleposť.

 

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 31. decembra 2017Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: