Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kaštiele na Slovensku, ktoré by si zaslúžili rekonštrukciu

Sni mka obrazovky 2018 08 07 oa11.10.14.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza veľa krásnych miest a pamiatok, no veľa z nich je v súčasnosti schátraných a zničených. Vybrali sme niekoľko slovenských kaštieľov, ktoré by si určite zaslúžili rekonštrukciu. Súhlasíte?

Kaštieľ v Rusovciach

Kaštieľ v Rusovciach je neogotická stavba nachádzajúca sa v bratislavskej mestskej časti Rusovce v okrese Bratislava V. Súčasný vzhľad kaštieľa priniesla prestavba, ktorú realizoval gróf Emanuel Zichy-Ferraris v polovici 19. storočia. V posledných mesiacoch sa začalo konečne hovoriť o jeho rekonštrukcii.

Kaštieľ vo Veľkom Bieli

Barokový kaštieľ dal postaviť ostrihomský arcibiskup Imrich Csáky v rokoch 1722-1725 podľa plánov architekta A. E. Martinelliho. Napriek tomu, že je dosť schátraný, ešte aj dnes sa tam zvyknú konať nejaké akcie.

Kaštieľ Radvanských v Radvani

Renesančný kaštieľ je zo začiatku 16. storočia, nachádza sa v banskobystrickej mestskej časti Radvaň. Je postavený na gotických základoch. Kaštieľ vznikol v prvej polovici 16. storočia.

Kaštieľ v Opatovej pri Lučenci

Opatová pri Lučenci, kedysi samostatná obec, dnes súčasť okresného mesta Lučenec, sa v minulosti hrdila majestátnym secesným kaštieľom – zámkom, ktorý na dominantnej vyvýšenine nad obcou vystaval v 19. storočí šľachtický rod Prónayovcov.

Sni mka obrazovky 2018 08 07 oa11.06.27.jpg
www.vypadni.sk

Neogotický kaštieľ v Galante

Monumentálny neogotický kaštieľ v Galante je skutočným architektonickým skvostom. Vybudovali ho v roku 1663 Esterházyovci. V súčasnosti je zrekonštruovaná časť tohto kaštieľa.

#manorhouse #neogothic #galanta #familytime ❤️?

A post shared by Dolfi (@dolfi69) on

Kaštieľ v Turčianskej Štiavničke

Na okraji obce Turčianska Štiavnička sa ukrýva majestátny kaštieľ Révayovcov vystavaný v 16. storočí.

A takýchto budov máme na Slovensku bohužiaľ naozaj veľa.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 10. augusta 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: