Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Keď človek nafinguje samovraždu 1. časť

Befunky collage 20.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
listverse.com
reklama:
reklama:

Samovražda je vždy tragickou udalosťou, ktorá ovplyvní životy mnohých blízkych. Tí, ktorí už mali so samovraždou tú česť, sa často snažia pochopiť, ako dotyčná osoba dosiahla bod života, kedy už nemá zmysel v ňom pokračovať. Hoci je to neuveriteľne ťažké, blízki sa snažia zmieriť s tým, čo ich milovaný alebo priateľ spravil. Čo je horšie ako samovražda? Keď sa niekto rozhodne využiť takúto tragédiu zo sebeckých dôvodov a za účelom osobného zisku a svoju smrť len predstiera.

Coleman Martin

Doobeda 25. apríla 2017 povedal texaský policajt Coleman Martin svojej manželke, že potrebuje ísť na chvíľu von vyčistiť si hlavu. O 15 minút neskôr jej poslal fotku svojho samovražedného listu, v ktorom tvrdí, že sa ide utopiť. Manželka okamžite volala políciu a rozbehlo sa pátranie. Nasledujúci deň sa našlo jeho auto pri jazere Amistad pri americko-mexickej hranici a kúsok ďalej bol aj poškriabaný čln. Polícia sa ale dostala k žene (ktorá bola opísaná iba ako „v blízkom vzťahu“), ktorá dostala od neho po jeho samovražde mail, kde sa píše, že „to bolo úspešné, že od jazera odišiel na bicykli, potom taxíkom k hraniciam, kde nastúpil na autobus a odišiel do Mexika. IP adresa potvrdila, že je v Mexiku. 3. mája ale Coleman nastúpil na let do Mexika, kde bol zadržaný políciou. Dodnes nie je jasné, prečo sa pokúsil nafingovať vlastnú samovraždu.

Coleman martin.jpg
listverse.com

Prem Singh

20. novembra 2016 dedinčania v okrese Rajgarh v Indii objavili veľký požiar spôsobený rukou človeka. Našli aj krabičku od tabaku, prsteň, list na rozlúčku a identifikačnú kartu Prema Singha. Jeho brat Hindu Singh kontaktoval políciu, aby oznámil, čo sa stalo a začalo sa vyšetrovanie. V liste na rozlúčku Prem totiž označil štyroch miestnych mužov, ktorí ho mali donútiť k samovražde. Keď prišla polícia na miesto, podozriví muži už nevyzerali tak podozrivo. Na mieste totiž bolo menej popola, ako by malo byť z ľudského tela a aj kosti vyzerali zvláštne a po expertíze bolo odhalené, že sú zvieracie. Ukázalo sa, že Prem bol zaľúbený do manželky jedného z ním obvinených mužov a s vydatou ženou ušiel preč. Prípad sa zmenil z vraždy na pátranie po nezvestných osobách a dodnes nebolo aktualizované.

Istock 94098283.jpg
listverse.com

Vishnu

Bol to pokojný utorkový deň, keď dopravného policajta na moste v meste Kochi v Indii oslovil chodec, že práve videl, ako niekto skočil z mosta dole. Na mieste sa objavila taška a hneď sa začalo pátranie. Najbližších 24 hodín rieku prehľadávala polícia, hasičské jednotky a dokonca aj námorníctvo. Medzitým jedna rodina nahlásila, že im chýba jeden člen menom Vishnu. Na ďalší deň pátranie pokračovalo a polícia našla telefón a vodičský preukaz tohto muža. Onedlho sa polícii ozval jeho sused, ktorý tvrdil, že Vishnu mu telefonoval, že je nažive. Polícia muža našla a vzala do väzby. Tam im tvrdil, že skutočne z mosta skočil, ale zachránili ho ešte skôr ako sa vôbec spustilo pátranie. Toto tvrdenie sa rýchlo ukázalo ako falošné a tak sa Vishnu musel priznať. Vishnu nielenže nikdy neskočil z mosta, dokonca bol tým chodcom, ktorý upozornil dopravného policajta na to, že niekto mal z mosta skočiť do rieky. Vishnu mal depresívne a samovražedné myšlienky po tom, ako prednedávnom prišiel o prácu a ešte aj o svoj milovaný motocykel.

Goshree bridges.jpg
listverse.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 25. septembra 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: