Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kollárove hádky so sestričkami majú dohru: Táto skončila v nemocnici! Výpoveď kvôli multioteckovi?

Boris Kollár
Boris Kollár FOTO: SITA/Milan Fabian
reklama:
reklama:

Kauza okolo hospitalizácie predsedu parlamentu Borisa Kollára má zrejme aj personálnu dohru. Aj napriek tomu, že sa vedenie nemocnice Sv. Michala, kde politik ležal bráni, za zvláštnych okolností skončila osoba, ktorá zohrávala v celej kauze dôležizú úlohu. Je dôvodom práve roztržka, ktorá vznikla počas pobytu Kollára v zariadení?

Kollár sa v nemocnici dostal do konfliktu spoločne so svojimi priateľkami, ktoré ho tam pod rúškom noci potajme navštevovali napriek tomu, že návštevy sú v nemocniciach zakázané a bežný smrteľník sa nemôže vidieť ani so svojimi príbuznými. To predseda Národnej rady je zrejme iný kaliber pacientov a počas toho, ako sa liečil v nemocnici, mal niekoľko výhod. Informácie o tom, čo sa dialo pár dní po Kollárovom prepustení z nemocnice, priniesol portál čas.sk. 

Všetko vygradovalo potom, ako vrchná sestra oznámila politikovi, že sa mu nepáči, ak jeho návštevy chodia do sesterskej kuchynky a nepoužívajú ani ochranné pomôcky. To rozčúlilo Kollára do nepríčetna a okamžite si dal zavolať riaditeľa nemocnice Branislava Deleja, ktorý mal následne pohroziť sestrám tým, že im siahne na vianočné odmeny. V médiách sa dokonca objavili informácie o výpovediach, čo však séf nemocnice, ktorá spadá pod ministerstvo vnútra, samozrejme poprel. Preto je nanajvýš zvláštne, že sa udiali zmeny na pozícii, ktorá mala s konfliktom čo dočinenia. Námestníčka pre ošetrovateľstvo nebola vyhodená, ale odvolaná zo svojej pozície. Bolo jej ponúknutých niekoľko pracovných pozícií v rámci Nemocnice sv. Michala. Informácia, že bola vyhodená nie je pravdivá,“ povedal pre portál hovorca ministerstva vnútra Petar Lazarov. Práve ona mala riešiť celý prúser potom, ako sa prevalil. 

„O slovnom konflikte medzi pánom Kollárom a vrchnou sestrou oddelenia som bol informovaný pánom Kollárom. Bola pri tom prítomná aj námestníčka pre ošetrovateľstvo. Nasledujúci deň som si vypočul aj stanovisko vrchnej sestry oddelenia. Vyčítal som jej neprofesionálny prístup správania sa k pacientovi. Písomný zápis z jej pohovorov s personálom, ktorý mi následne predložila, bol uzavretý napomenutím zdravotných sestier,“ povedal Delej. Preto je na mieste otázky, čo naozaj stálo za jej koncom vo funkcii, keďže prišlo krátko po incidente s Kollárom. Kompetentní však akúkoľvek súvislosť s predsedom parlamentu popierajú. „Ide o manažérske rozhodnutie riaditeľa nemocnice, ktoré je výsledkom dlhodobých procesov. Sestričke bolo ponúknutých niekoľko alternatív, ktoré sa rozhodla neprijať, následne požiadala o ukončenie pracovného pomeru dohodou k 31. 12. 2020. Uvedené personálne zmeny nijakým spôsobom nesúvisia s hospitalizáciou p. Kollára, ide o procesy, ktoré sa nenastavujú zo dňa na deň,“ doplnil Lazarov. Ako nakoniec celá kauza dopadne, je teraz otázne. Či sa nakoniec vyjadrí aj námestníčka a objasní dôvody svojho konca v nemocnici, ukáže až čas.

Boris Kollár je v nemocnici po autonehode
Boris Kollár je v nemocnici po autonehodeFoto: Facebook Boris Kollár
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

reklama:
reklama:
reklama: