Koniec vojny na Ukrajine chcú všetci, ako to vidia obyvatelia v RÔZNYCH kútoch sveta?

Zdieľať
Najky titulka 4 1.jpg
Foto: Canva

Nový prieskum nás zasvätí do myslenia ľudí na celom svete ohľadom ukrajinskej vojny. Čítajte, čo sa skrýva za štatistikami a prekvapujúce reakcie ľudí v rôznych krajinách.

Väčšina ľudí v nezápadných krajinách chce, aby sa vojna na Ukrajine skončila čo najskôr, aj keby to malo znamenať, že sa Kyjev vzdá svojho územia v prospech Ruska. Ako referuje web news.sky.com, vyplýva to z nového prieskumu, ktorý sa tento rok uskutočnil v 11 európskych a desiatich mimoeurópskych krajinách. Celkovo sa doň zapojilo viac ako 25-tisíc dospelých respondentov.

Podľa výsledkov prieskumu, ktorý zverejnila Európska rada pre zahraničné vzťahy, ľudia v Číne, Indii, Turecku a, samozrejme, aj v Rusku, naďalej uprednostňujú čo najskorší koniec vojny. Tento názor prevláda aj v Brazílii, Indonézii, Saudskej Arábii a Juhoafrickej republike.

Navyše mnohí ľudia odmietajú tvrdenie, že Rusko je vinné za to, že vojna naďalej pokračuje. Akurát v Európe, Spojených štátoch a Južnej Kórey jasná väčšina respondentov tvrdí, že Rusko je najväčšou prekážkou dosiahnutia mieru.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Len ľudia v USA však zastávajú názor, že Ukrajina túto vojnu vyhrá. Dokonca aj v Európe 30 % opýtaných vyjadrilo názor, že Rusko pravdepodobne vyhrá vojnu do piatich rokov, zatiaľ čo len 38 % tvrdí, že pravdepodobne vyhrá Ukrajina.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom