Kontroverzný klip k pesničke Hello Kitty podľa Avril Lavigne nie je rasitický! Ale prečo ho teda stiahla z YouTube?

Zdieľať
Horizon33_2014-4-25_16-42-22

Speváčka vraj miluje Japonsko, do Tokia šla nakrúcať špeciálne kvôli japonským fanúšikom

Kanadská speváčka Avril Lavigne odmieta, že by bol jej videoklip k piesni Hello Kitty rasistický. „Rasistický??? Milujem japonskú kultúru a v Japonsku trávim polovicu svojho života. Letela som do Tokia, aby som nakrútila toto video špeciálne pre mojich japonských fanúšikov, s mojou japonskou značkou, japonskými choreografmi a japonským režisérom v Japonsku,“ vyjadrila sa interpretka prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter ku kritike, ktorá sa na ňu zniesla krátko po zverejnení videoklipu.

„Taký zlý, ako si viete predstaviť,“ znel jeden z mnohých komentárov, ktoré sa objavili na internete. Americký časopis Billboard videoklip označil za ´hanbu v každom jazyku‘. „Samozrejme, že je koketný a trochu sexuálny, ale je to rovnako aj o mojej skutočnej láske k Hello Kitty,“ prezradila pre portál Digital Spy 29-ročná hudobníčka.

Horizon33_2014-4-25_16-42-18

Lavigne zverejnila videoklip k skladbe Hello Kitty na portáli YouTube 22. apríla. Len o deň neskôr ho však stiahla. Začali sa preto objavovať špekulácie, že dôvodom jeho odstránenia bola práve spomínaná kritika fanúšikov. Speváčkini zástupcovia však uviedli, že klip, ktorého inšpiráciou je japonská popová kultúra, odstránili iba preto, že ho zverejnili v nesprávny dátum.

Na piesni Hello Kitty sa podieľali speváčkin manžel, líder kapely Nickelback Chad Kroeger aj David Hodges a Martin Johnson. Skladba pochádza z albumu Avril Lavigne, ktorý hudobníčka uviedla na trh vlani v novembri. Zo štúdiovky pochádzajú aj single Here’s to Never Growing Up, Rock n Roll a Let Me Go.

https://www.youtube.com/watch?v=Dx6NnZBv6pQ

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom