Krimi príbeh: Milionár žil týždne s hnijúcim telom svojej manželky!

Zdieľať
APTOPIX Britain Eva Rausing
FILE - This Nov. 26, 1996 file photo shows Eva Rausing, right, and her husband Hans Kristian Rausing at Winfield House, London, the residence of the US ambassador to the UK attending the Glamour America Fashion Show and lunch. Hans Kristian Rausing has pleaded guilty at London's Isleworth Crown Court Wednesday Aug. 1, 2012, to preventing the proper burial of his wealthy wife Eva, whose decomposing body lay in their luxury home for two months before it was discovered. (AP Photo/Alan Davidson/The Picture Library Ltd, File)

Eva Rausing bola manželkou dediča firmy Tetra Pak. Luxus a peniaze ju však podľa všetkého šťastnou neurobili, a tak siahla po drogách. V roku 2012 ju našli mŕtvu v jej dome za 109 miliónov libier v prominentnej časti Londýna.

Policajti rozkladajúce sa telo Evy Rausing objavili len náhodne. Zatkli totiž jej manžela za držanie drog a s povolením na prehliadku išli do luxusného domu hľadať drogy. V spálni našli niečo, čo rozhodne nečakali! Nachádzala sa tam mŕtvola v takom pokročilom štádiu rozkladu, že až chemickou analýzou bolo možné zistiť viac o čase a príčine smrti. Ako uviedli vyšetrovatelia, mŕtvola Evy Rausing ležala v spálni najmenej štyri týždne!

Jej manžel, ktorý žil v prítomnosti zapáchajúceho rozkladajúceho sa tela viac ako mesiac, od ktorého smrdel celý dom, skončil v nemocnici. Údajne sa psychicky zrútil a v dôsledku drogovej závislosti trpel abstinenčnými príznakmi. Polícia sa domnievala, že v prípade smrti jeho manželky mohlo ísť buď o predávkovanie alebo vraždu.

Britain Billionaire Death
V tomto dome policajti našli telo Eva Rausing

Napriek tomu, že manželia žili v luxusnom päťposchodovom dome, „spoločné chvíle“ tvárili v niekoľkých špinavých izbách. Vyšetrovanie napokon odhalilo, že Eva zomrela na predávkovanie kokaínom. Pre ženu, ktorá mala kardiostimulátor a trpela ochorením srdca, sa tak droga stala smrteľnou.

Jej manžel Hans sa však trestu nevyhol. Dostal desaťmesačný podmienečný trest za to, že sa vyhýbal zákonnému a dôstojnému pochovaniu manželky. Na otázku, prečo jej smrť neoznámil úradom, odpovedal, že sa nevedel s jej stratou vyrovnať. A ako vlastne Eva zomrela?

Podľa slov jej manžela sa to stalo, keď sa holil v kúpeľni. Počul, že Eva spadla z postele. Vraj sa z nej skĺzla tak, že hlavu mala na vankúši a nohy na zemi. Hans sa pokúšal postaviť ju a kričal jej meno. Potom ju uložil do postele, zahádzal jej telo perinami a bielizňou a nechal ju tak.

Eva Rausing inquest
Manželia Rausingovci ešte v časoch, keď ich nezničili drogy

Manželia mali spolu štyri deti a zoznámili sa na protidrogovej klinike. Počas svojho života pravidelne prispievali finančnými darmi na liečbu drogovo závislých, čo je dosť paradox, keďže si obaja radi dopriali nejakú tú lajnu.

Po Evinej smrti sa objavili v médiách e-maily, ktoré mala Eva písať ešte v roku 2010 svojmu svokrovi. V správach ho žiadala o pomoc a zúfalo písala, že vie, že zomrie. Jej svokor by jej pravdepodobne pomohol, no Eva sa nikdy neodvážila mu ich odoslať, a tak sa jej nádej na vyliečenie sa z drogovej závislosti rovnala nule…

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom