Lil Wayne má pre fanúšikov prekvapenie! Prečítaj si, čo to je!

Zdieľať
Lil Wayne
Rapper Lil Wayne performs during Hot 97's Summer Jam at MetLife Stadium on Sunday, June 1, 2014 in East Rutherford, New Jersey. (Photo by Donald Traill/Invision/AP)

Americký rapper Lil Wayne oznámil, že svoju jedenástu sólovku s názvom Tha Carter V vydá ako dve samostatné nahrávky, pričom prvá časť sa dostane do predaja 9. decembra. Termín vydania druhej časti zatiaľ nie je známy.

Dôvodom tohto kroku je skutočnosť, že 32-ročný interpret nahral na tento album až 31 skladieb, pričom chce použiť všetky. Novinka mala pôvodne vyjsť 28. októbra, no deň predtým Mack Maine, prezident labelu Young Money Entertainment, ktorý založil samotný Lil Wayne, oznámil, že sa tak nakoniec nestane. Nový termín vtedy neoznámil.

Lil Wayne, občianskym menom Dwayne Michael Carter Jr., odštartoval kariéru v roku 1997 ako 15-ročný v skupine Hot Boys, s ktorou vydal tri štúdiovky. Ako sólový interpret debutoval v roku 1999 albumom Tha Block Is Hot, po ktorom nasledovalo ďalších deväť štúdiových nahrávok vrátane veľmi úspešnej Tha Carter III (2008). Jeho zatiaľ posledná sólovka I Am Not A Human Being II vyšla vlani v marci. Okrem toho má na konte napríklad aj spoločný album s Birdmanom s názvom Like Father, Like Son (2006). V rebríčku Billboard Hot 100 mal otec štyroch detí už viac ako 100 skladieb, na čelo sa však ako sólový interpret dostal iba s jedinou – piesňou Lollipop (feat. Static Major). Na konte má napríklad štyri ceny Grammy či desať BET Awards. Lil Wayne je známy aj početnými problémami so zákonom. V roku 2010 napríklad strávil osem mesiacov za mrežami za ilegálnu držbu zbrane.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom