Hudobné novinky 44. týždňa: One Direction majú nové video a Rita Ora predstavila novú pesničku!

Zdieľať
hudba

Po týždni ti opäť prinášame prehľad najnovších a najzaujímavejších správ z hudobného priemyslu.

1.

Americkí hip-hopoví interpreti Lil Wayne a Nicki Minaj posunuli vydanie svojich nových albumov. Lil Wayne nový termín neohlásil, album Nicki Minaj si budeš môcť kúpiť 15. decembra.

skica

2.

Slovenská speváčka Dominika Mirgová predstavila videoklip ku skladbe Hore. V novinke je možné vidieť okrem 22-ročnej interpretky aj finalistov súťaže Mister Manhunt Slovakia 2014 či tanečníkov z Phantoms Crew.

3.

Britská formácia Coldplay vydá 24. novembra koncertný film a živý album Ghost Stories Live. Nahrávka vyjde na CD, DVD, Blu-ray a digitálne.

Coldplay
Coldplay performs at the iHeartRadio Music Festival at the MGM Grand Garden Arena on Sept. 19, 2014 in Las Vegas, Nevada. (Photo by Al Powers/Powers Imagery/Invision/AP)

4.

Slovenská speváčka Zuzana Mikulcová vystúpi 28. októbra v bratislavskej Aegon aréne Národného tenisového centra (NTC) ako špeciálna hostka britského speváka Jamesa Blunta.

5.

Anglická formácia Bastille zverejnila singel Torn Apart. Skladba, na ktorej spolupracovali aj Grades a Lizzo, mala premiéru na BBC Radio 1.

6.

Aj speváčka Rita Ora potešila fanúšikov. Zverejnila pieseň Grateful, ktorú nahrala na soundtrack snímky Beyond the Lights (2014) režisérky Giny Prince-Bythewood.

7.

Novinku na svojom konte má aj britsko-írska skupina One Direction, ktorá zverejnila videoklip ku skladbe Steal My Girl. Nakrúcali ho v Los Angeles a objavil sa v ňom aj americký herec Danny DeVito. Na portáli Youtube.com si ho zatiaľ u nás nemôžeš pozrieť.

8.

Organizátori festivalu Bažant Pohoda oznámili mená prvých štyroch interpretov, ktorí sa predstavia na 19. ročníku podujatia. Ten sa uskutoční 9. až 11. júla 2015 na letisku v Trenčíne. Na festivale vystúpia formácie Dyse z Nemecka, Erotic Market z Francúzska, Vlasta Popić z Chorvátska a Repetitor zo Srbska.

POHODA 2014: Atmosféra na festivale
Návštevníci festivalu poèas vystúpenia skupiny Mogwai na 18. roèníku multižánrového festivalu Bažant Pohoda. Trenèín, 12. júl 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubèo

9.

Na tohtoročnom odovzdávaní MTV Europe Music Awards, ktoré sa bude konať v nedeľu 9. novembra v Glasgowe, vystúpi aj španielsky spevák Enrique Iglesias.

10.

Pamätáš si na S Club 7? Britská skupina oznámila, že po dvanástich rokoch opäť vystúpi v pôvodnej zostave.

11.

Nový videoklip predstavila aj formácia Noel Gallagher‚s High Flying Birds. Video k piesni In The Heat Of The Moment režíroval Ollie Murray.

12.

Nitrianska skupina Zoči Voči sa v novembri vydá na turné po Slovensku. Šnúra odštartuje 24. novembra v Trenčíne a vyvrcholí 13. decembra koncertom spojeným s krstom nového albumu v bratislavskom Ateliéri Babylon.

13.

Americká kapela Interpol zverejnila videoklip k piesni My Desire. O réžiu sa postaral Markus Lundqvist.

 14.

Škótsky dídžej a spevák Calvin Harris zverejnil videoklip k piesni Open Wide, v ktorej hosťuje aj rapper Big Sean. O réžiu novinky, ktorej dej sa sústreďuje na cestnú prestrelku gangov a polície, sa postaral Emil Nava.

https://www.youtube.com/watch?v=iNNN-zSuhpk

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom