Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Drsná vojna s Matovičom. Umelci sa búria: Chce nás totálne zničiť!

Umelci sa búria proti novým nariadeniam vlády
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Umelci sa búria proti novým nariadeniam vlády Foto: Instagram Robo Papp, Dominika Mirgová, Kali
reklama:
reklama:

Ešte sa nestihli poriadne ani nadýchnuť potom, ako sa im zrušili kompletne všetky vystúpenia na jar, už prichádza ďalšia vlna obmedzení, s ktorým prišiel Igor Matovič a jeho tím. Umelci trpia zrejme najviac, keďže ich príjimy sa znížili na nulu, žiadne verejné podujatia, koncerty, jednoducho nič, z čoho im prichádzali na účty peniaze. A teraz to navyše vyzerá tak, že sa situácia nezlepší ani po príchode septembra a začiatku školského roka. Aj preto si zrejme povedali DOSŤ.

Nové nariadenie totiž obmedzuje práve podujatia, ktoré boli obživou pre spevákov. Tým Matovič a spol. siahajú od 1.9. na verejné akcie, ktoré po takýchto obmedzeniach organizátori rušia, pre nezáujem divákov. „Od prvého septembra dôjde k veľkej socializácii našich detí a študentov, čo je vždy živná pôda na zvýšenú aktivitu vírusu. Potrebujeme ubrať replikáciu vírusu, preto sme sa rozhodli zakázať hromadné podujatia nad 1000 účastníkov v exteriéri, v interiéri nad 500 účastníkov. Samozrejme, stále sú povinné rúška,“ povedal tento týždeň minister zdravvotníctva Marek Krajčí. Vlna odporu na seba nenechala dlho čakať, okamžite sa po sociálnych sieťach začaali šíriť reakcie naštvaných umelcov, ktorých sa toto rozhodnutie dotkne najviac.

Medzi najhlasnejších odporcov patrí aj raper Kali. Ten si pri premiérovi a jeho ľuďoch rozhodne nedával servítku pred ústa. „Robia chybu za chybou a aby to pozakrývali, tak urobia extrémnu kktinu vo forme opatrení, ktoré ani nie sú opatrenia, len proste aby bolo. Tým posielajú ľudí v podstate do nemocníc. Nebudem rešpektovať žiadne prij*ebané nariadenia od hlupákov. A ešte jedna vec. Fakt si myslia, že na základe ich prikázaní dám svojej dcére náhubok? Musí im je*ať. V živote som od štátu nič nechcel a v živote mi štát nič nedal a ešte nám berú poctivo zarobené peniaze formou nezmyselných daní, OK. Slobodu mi nikto brať nebude,“ napísal evidentne naštvaný raper.

A nebol jediný. K reakciám, ktoré rozhodnutie Matoviča odsudzujú sa pridal aj spevák Robo Papp. „Tak si poviete, že no a čo keď sa zrušia a obmedzia koncerty ved bez toho vydržíme. Predstavte si ze by sa zrušil a obmedzil váš príjem bez toho aby vám ktokoľvek niečo nahradil. Predstavte si ze nezarabate denne, ale každý deň pracujete zadarmo (stretnutia, cvičenia, prípravy) na tom, aby ste povedzme dva alebo štyri dni do mesiaca mali platenú robotu, ktorá vám zarobí na hypotéku, leasing, výživné, telefon, plyn, elektrinu, jedlo a zrazu vám tie dva alebo štyri platené dni nariadenie vlády zruší. Predstavte si, že ste živnostník ktorý robí napríklad plastové okná a vláda vám povie, že v septembri nemôžete pracovať. Skúste sa vcítiť aj do ľudí ktorí majú iné povolania ako je to vaše. Mnohí z vás hovoríte že treba zrušiť veľké verejné akcie, ale do Tatier tlačiť sa v radách na lanovku pôjdete úplně kľudne,“ napísal rozhorčený spevák.

Medzi nespokojnými speváčkami je aj Dominika Mirgová, ktorá nechápe, prečo sa opäť ide riešiť práve verejné vystupovanie umelcov. Pravdou pritom je, že na Slovensku je denný prírastok stále v norme, navyše sa nikdy nepreukázalo, že by sa na nejakom koncerte objavilo ohnisko nákazy, keď sa uvoľnili opatrenia. Nariadenie, ktoré teda ide vydať vláda je nanajvýš na zamyslenie a vlna odporu je tak na mieste. Predsalen už aj tak majú umelci za sebou poriadne náročný rok, kedy sa ich príjmy blížia na historické minimá. Ako bude celá kauza pokračovať a či minister s premiérom vypočujú žiadosti umeleckej obce je otázne. Všetko navyše bude záležať aj na tom, ako bude koronavírus a pandémia na Slovensku pokračovať.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

reklama:
reklama:
reklama: