Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ľudia v Londýne zažili šokujúci pohľad. Na streche vysokej budovy stálo 84 mužov

Project 84 male suicide prevention calm mark jenkins london 5aba4a2cd78b2__880.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thecalmzone.net
reklama:
reklama:

Ľudia v Londýne boli svedkami niečoho nevídaného. V centre mesta na streche vysokej budovy stálo 84 mužov. Vyzeralo to desivo, no neskôr sa obyvatelia dočkali vysvetlenia. 

Keď sa pozriete na tieto postavy, aj zblízka vyzerajú veľmi realisticky. Sú to však iba sochy 84 mužov, ktoré vytvoril umelec Mark Jenkins ako súčasť Projektu 84, kampane, ktorá sa snaží zvýšiť povedomie o mužskej samovražde v Spojenom kráľovstve.

Project 84 male suicide prevention calm mark jenkins london 5aba395b623ee__880.jpg
Foto: www.imgur.com

Podľa charitatívnej organizácie CALM, samovražda je hlavnou príčinou smrti u mužov mladších ako 40 rokov v Spojenom kráľovstve. S ohľadom na túto skutočnosť charitatívna organizácia vytvorila Projekt 84, ktorý poukazuje na mrazivé štatistiky – v priemere 84 mužov vo Veľkej Británii každý týždeň spácha samovraždu. Každá postava, ktorá je umiestnená na streche vysokej budovy, predstavuje skutočného muža, ktorý spáchal samovraždu. Príbehy týchto mužov boli vyrozprávané ich rodinami a priateľmi a sú zaznamenané na webovej stránke Project 84.

Project 84 male suicide prevention calm mark jenkins london 2 5aba362f5a58e__880.jpg
www.thecalmzone.net

CALM sa usiluje o zmenu a chce, aby sa viac rozprávalo o mužoch a duševných chorobách. Ich cieľom je nielen pomôcť rodinám, ktoré utrpeli stratu milovanej osoby, ale aj to, aby bola vláda proaktívna. Napriek alarmujúcim štatistickým údajom nie je v Spojenom kráľovstve oficiálne nikto zodpovedný za prevenciu samovraždy. CALM sa to pokúša zmeniť pomocou online petície, ktorá už má viac ako 10 000 podpisov.

Project 84 male suicide prevention calm mark jenkins london 7 5aba36386fdf6__880.jpg
Foto: www.imgur.com

Tento projekt povzbudzuje ľudí, aby sa zapojili do rozhovoru o alarmujúcich mierach samovrážd mužov.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 28. marca 2018Zdroj www.boredpanda.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: