Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Občianska iniciatíva za záchranu našich lesov upútala celé Slovensko. Ste aj vy jej súčasťou?

Les.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
reklama:
reklama:

V posledných dňoch Slováci prezdieľali takmer 50-tisíc krát video na Facebooku. Ide o občiansku iniciatívu za záchranu našich lesov. Ako môžete vidieť, ľudí naozaj zaujala. 

Okrem tisícok zdieľaní videa na sociálnej sieti, si tu ľudia menia aj svoje profilové fotky. Na nich majú logo a názov My sme les. Týmto sa pridávajú k iniciatíve a snažia sa pomôcť slovenským lesom. Kampaň sa snaží zvýšiť u ľudí povedomie o prírode a ťažbe v lesoch.

Mysmeles.jpg
Foto: www.imgur.com

„Sme ľudia, ktorým záleží na tom, aby sa zastavila devastácia národných parkov a vzácnych lesov na Slovensku. Sme zhrození z bezohľadnej ťažby dreva, ktorá v nich prebieha. Sme znepokojení z prístupu štátnych orgánov, ktorý ich ohrozuje. Sme ľudia, ktorí milujú lesy a chcú ich chrániť aj pre budúce generácie“, hovoria o sebe ľudia, ktorí založili túto kampaň.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Občiansku iniciatívu podporujú aj mnohé známe osobnosti. Jednou z nich je herečka Kristína Svarinská, ktorá je hlavnou postavou vo videu, ktoré vzniklo pre tento účel. Na jeho konci vystupuje napríklad aj Adela Vincze, Erik Baláž, Slávka Halčáková, Róbert Jakab a ďalší.

Výsledky satelitného mapovania ukazujú, že na Slovensku ubudlo 700 km² lesov. Ťažba dreva v lesoch SR má dlhodobo rastúci trend. Od roku 1990 priebežne vzrástol objem ťažby o 75,3 %. Tieto čísla sú alarmujúce a ľudia chcú pre to niečo spraviť.

Hoci je to len kampaň na Facebooku, všetci veria, že zdieľaním videa a novými profilovými fotkami zvýšia povedomie o tejto problematike u ostatných priateľov. Okrem toho chcú, aby si tento fakt uvedomili aj príslušné orgány a začali s tým niečo robiť. Aký názor máte na celú vec vy? Ste už členom tejto iniciatívy?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 17. novembra 2017Zdroj www.youtube.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: