Najepší slovenský tenista šokuje: Tenis robil iba pre prachy, nikdy ho nebavil

Zdieľať
Martin Kližžan
Foto: SITA

Nikdy nebol ukážkovým a vzorným hráčom, o jeho povahe sa vedú v slovenskom tenise doslova legendy a teraz je jasné prečo. Tesne pred Daviscupovým zápasom Slovenska proti Švajčiarsku totiž Martin Kližan priznal nielen to, že v tenise už zrejme dlho nebude, ale aj ďalšie detaily svojej kariéry. A poriadne šokujúce.

„Neviem, čo bude budúci rok. Možno už nebudem hrať tenis,“ odpovedal Kližan na otázku, či si dokáže predstaviť budúcu sezónu bez stabilného trénera. Práve toho dnes nemá po rozchode s Dominikom Hrbatým. Kližan bol v minulosti vo svetovom singlovom rebríčku ATP aj na 24. mieste, aktuálne mu patrí 83. pozícia. Medzičasom mu na poste trénera pomáhal Čech Martin Damm.

„Človek nikdy nevie, čo bude. Možno aj duel proti Švajčiarom bude jeden z posledných v Davisovom pohári, ktorý odohrám. Uvidím, čo bude v budúcnosti. Moja výkonnosť už nie je bohvieaká,“ priznal. „Mňa tenis nenapĺňal nikdy. Hovorím to už dávno, tenis je robota ako každá iná. Nemusíme si nahovárať, ale 99 percent ľudí rovnaká robota po desiatich rokoch prestane baviť. Je to stereotyp, stále to isté dookola. Beriem to ako prácu, nie ako hobby, pretože je to už biznis. A je to ťažké.“

Na jednej strane pripúšťa možný koniec, na druhej strane však nedáva veľkú šancu, že sa tak stane už v najbližších týždňoch či mesiacoch. „Nehovorím, že idem skončiť s tenisom. Vravím iba to, že moja výkonnosť je slabá. Neviem, či sa dostanem na isté turnaje. Uvidíme, ako mi to pôjde. Finančná podpora od štátu či zväzu je nulová, takže dovoliť si trénerov ako Dominik Hrbatý či Martin Damm je veľmi náročné. To, čo zarobím na turnajoch, ešte viac zaplatím trénerom. Najlepší tenisti u nás máme nulovú podporu, je to smutné. Čo sa týka nedávneho ukončenia spolupráce s trénerom Hrbatým, áno, svoje zohrali aj financie.“

Na duel proti Švajčiarom, ktorý je na programe 13. a 14. septembra v bratislavskom NTC, sa Kližan teší. „Zase sa stretneme jedna dobrá partia. Zažijeme zábavu a zabojujeme o víťazstvo. Chceli by sme bojovať o postup do svetovej skupiny. Švajčiari neprídu s Federerom a Wawrinkom, takže pre nás je to pozitívnejšie a máme šancu vyhrať. Myslím si, že máme šancu dostať sa na záverečný turnaj do Madridu,“ myslí si víťaz šiestich turnajov na okruhu ATP, ktorého grandslamovým singlovým maximom je osemfinále na US Open z roku 2012.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom