Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ľudská reťaz zachránila v mori 9-člennú rodinu pred utopením

More.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
reklama:
reklama:

Príjemne strávený slnečný deň na pláži sa pre rodinu takmer skončil tragédiou. Pred utopením ich zachránili cudzí ľudia.

Roberta Ursreyová sa aj s rodinou vybrala v sobotu poobede na pláž (PANAMA CITY BEACH). Príjemne strávený deň sa však takmer skončil tragicky. Okrem Roberty tam bola aj jej mama, manžel, synovia a synovci. Keď vyšla z vody, otočila sa, aby sa pozrela na deti. Všimla si, že sú dosť ďaleko od brehu. Znepokojená začala chodiť po pláži.

Plaz.jpg
www.youtube.com

A potom počula ich výkriky. „Kričali a plakali, že uviazli v prúde,“ uviedla Roberta. „Ľudia hovorili, nechoď tam.“  Nechcela sa prizerať, ako sa topia, a tak sa so zvyškom rodiny vydala za nimi do mora. Spätný prúd bol však oveľa silnejší, a aj napriek im najlepšiemu úsiliu dostať sa odtiaľ preč, zostali všetci v pasci. Deväť ľudí bolo uviaznutých v mori vrátane Robertinej matky, ktorá dokonca utrpela masívny infarkt. „Úprimne som si myslela, že v ten deň stratím svoju rodinu,“ povedala.

More 1.jpg
Foto: www.imgur.com

Nebyť ženy menom Jessica Simmonsová a jej manžela, zrejme by to naozaj skončilo tragicky. Jessica rýchlo schytila dosku na pláži. Po rýchlom ponorení do vody zistila, že každý na pláži stojí iným smerom a ukazuje. „Myslela som si, že videli žraloka,“ povedala. „Vrátila som sa späť na breh a môj manžel bežal k nim. Vtedy sme zistili, že sa niekto topí.“

Keď videla Robertinu rodinu v ťažkostiach, chytila ​dosku a začala plávať k nim, zatiaľ čo jej manžel a niekoľko ďalších mužov začalo s ľudskou reťazou, ktorá ich aj zachránila. Nakoniec ju tvorilo až 80 neznámych ľudí. Záchrannej akcie sa zúčastnili aj tí, ktorí sa báli ísť do hlbšej vody, takže sa postavili do tej plytkej.

More2.jpg
www.youtube.com

Jedného za druhým, začínajúc deťmi, Jessica a jej manžel spolu s niekoľkými ďalšími záchrancami odtiahli rodinu do ľudskej reťaze, ktorá ich potom vytiahla na breh. „Bolo to to najpozoruhodnejšie, čo som kedy videla,“ povedala Jessica. „Títo ľudia, ktorí sa ani nepoznali, si navzájom dôverovali, aby ich dostali do bezpečia.“

„Som tak vďačná,“ povedala Roberta. „Títo ľudia boli božími anjelmi, ktorí boli na správnom mieste v pravý čas. Dlžím im záchranu môjho života a životov mojej rodiny. Bez nich by sme tu neboli.“ „Je veľmi krásne vidieť, ako si žijeme vlastné životy neustále rýchlym tempom, ale keď niekto potrebuje pomoc, každý všetko nechá tak a pomáha,“ povedala Jessica.„Bolo naozaj inšpirujúce vidieť, že ľudskosť ešte nevymrela. 

80 cudzích ľudí vytvorilo reťaz, aby zachránili rodinu! 

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 13. júla 2017Zdroj www.newsherald.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: