Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Maják St. Augustine, na ktorom turisti prežívajú poriadne desivé chvíle

Majakstaugustinetitulna.jpg
8
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Maják St. Augustine začal sprevádzať lode z mora na breh už v roku 1874. Táto budova stojí dodnes, a preto sa stala najstaršou tehlovou stavbou v meste. Dom pre správcu majáka bol na pozemku pristavaný v roku 1876. Dnes toto miesto navštevujú turisti z celého sveta pre to, aby sa mohli popýšiť jeho vzhľadom, spoznali jeho históriu a vyšplhali sa po jeho 219 schodoch. Ostatní tam však chodia z iných dôvodov. Ľudia, ako sme napríklad aj my, tento maják navštevujú, aby utíšili svoj hlad po desivých zážitkoch a paranormálnych javoch. Chcú sa presvedčiť, či sú príbehy, o ktorých počuli, naozaj pravdivé!

Vzhľadom na jej dlhú a neobvyklú históriu nie je vôbec prekvapivé, že si maják St. Augustine získal strašidelnú reputáciu. Mnohí ľudia, ktorí toto miesto navštívili, pracovali v ňom alebo len bývajú nablízku, hlásili nevysvetliteľné, záhadné a najmä desivé zážitky. Hlásení bolo dokonca toľko, že miesto navštívilo niekoľko expertov na paranormálne javy a mnoho lovcov duchov, vrátane populárnej televíznej relácie Ghost Hunters.

Http://maxpixel.freegreatpicture.com/Florida Lighthouse Beacon St Augustine Lighthouse 372612
Foto: www.imgur.com

Duchovia majáku

Jeden z prvých správcov majáku bol muž menom Peter Rasmussen, ktorý bol známy svojím perfekcionistickým okom a zodpovednosťou, s ktorou pristupoval k údržbe majáku. Okrem toho ho však ľudia poznali ako milovníka cigár. Peter je jedným z prvých duchov, s ktorým prišli návštevníci do kontaktu. Zápach jeho cigár ľudia cítia aj po viac ako sto rokoch.

Https://c1.staticflickr.com/1/4/9157511_f784a08d3f_b.jpg
Foto: www.imgur.com

Ďalší svedkovia údajne videli iného správcu, a to Josepha Andreua, na samotnom vrchole majáka. Problém je však v tom, že Joseph je už celé storočie mŕtvy. Prítomnosť jeho ducha sa dá vysvetliť faktom, že o svoj život prišiel, keď padol pri maľovaní vonkajších stien. Jeho duša maják nikdy neopustila a údajne ho dodnes stráži.

Http://maxpixel.freegreatpicture.com/Night Walk Man Alleyway Scary Alone Ghost 1236444
Foto: www.imgur.com

Avšak pravdepodobne najznámejšími duchmi majáka St. Augustine sú dve mladé sestry, ktoré taktiež zomreli na pozemku. Hezekiah Pity bol koncom 19. storočia najatý, aby vežu zrenovoval. Jeho dcéry, Eliza a Mary, sa hrali s vozom, ktorý sa používal na prevážanie materiálu do veže a naspäť. Keď do neho nasadli, voz sa pohol a už z neho nestihli vyskočiť. Voz sa v rapídnej rýchlosti spustil k prístavu, kde dievčatá vyvrhol priamo do mora, v ktorom sa následne aj utopili.

Https://pixabay.com/p 1175619/?no_redirect
Foto: www.imgur.com

Odvtedy je údajne dievčatá počuť uprostred noci, ako sa smejú na vrchole majáka. Ďalší svedkovia zase videli Elizu, ako sa vznáša nad zemou vo svojich modrých šatách, v ktorých aj v oný deň zomrela.

Ďalšie záhadné udalosti

Uprostred majáka, ale aj v jeho okolí, je mnoho ľudí vydesených strašidelnými a nevysvetliteľnými udalosťami, ktoré jednoducho nedávajú zmysel. Pracovníci tvrdia, že dvere na vrchole majáka zamkýnajú každú jednu noc, avšak keď sa ráno vrátia do práce, dvere sú častokrát otvorené. Taktiež vravia, že ich stoličky sú mnohokrát premiestnené alebo prevrátené, rovnako ako aj niekoľko predmetov z obchodu so suvenírmi, ktoré navyše miznú a znova sa objavujú na náhodných miestach.

Https://c1.staticflickr.com/9/8298/7901999434_2190795d87_b.jpg
Foto: www.imgur.com

Mnohí ľudia tvrdia, že počas ich návštevy cítia náhly závan studeného vzduchu a že sa pred nimi zjavuje postava vysokého muža, ktorý následne aj náhle zmizne.

Chcete sa presvedčiť na vlastné oči?

Ak by ste si chceli spraviť výlet do Ameriky a hľadali by ste mesto, ktoré sa oplatí vidieť, navštívte St. Augustine. Na majáku ponúkajú denné túry, ale aj večerné a polnočné prehliadky. Môžete si vyšliapať schody až na jeho vrchol a pokochať sa výhľadom. Majte však oči a uši poriadne nastražené, aby ste neprišli o zážitok, ktorý už nikdy nevymažete z hlavy.

Http://www.publicdomainpictures.net/pictures/90000/velka/st augustine lighthouse 140344226189A.jpg
Foto: www.imgur.com
Http://www.publicdomainpictures.net/pictures/180000/velka/st augustine lighthouse sign.jpg
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 5. februára 2018Zdroj www.ghostsandgravestones.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: