Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Mali ste už biele bodky na nechtoch? Pozrite sa, čo znamenajú.

Saputello unghie.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: en.wikipedia.org
reklama:
reklama:

Hovorí sa, že nechty môžu o človeku všeličo prezradiť. No a hoci sa to môže zdať ako otrepané klišé, niečo na tom pravdy je.

Biele bodky na nechtoch môžu byť spôsobené viacerými faktormi. Častou príčinou sú drobné poranenia nechtov. Napríklad privretie do dverí ale udretie sa kladivom môže spôsobiť, že sa pod nechtom vytvoriť biele bodky alebo v niektorých prípadoch a pásiky.

Nails 1271507_640.jpg
pixabay.comFoto: pixabay.com

Príčinou bielych bodiek tiež môžu byť alergie na nejakú zložku v lakoch alebo odlakovači. No a tiež aplikácia umelých, akrylových či gélových nechtov.

Ďalšou z príčin môže byť nedostatok zinku. Ten je pre nechty a vlasy veľmi dôležitý a doplniť ho môžeš zvýšenou konzumáciou fazule, jogurtu, špenátu, orieškov a celozrnných potravín. Možnou príčinou bielych bodiek je tiež nedostatok bielkovín či vápnika. Za belobou pod nechtami sa tiež môžu ukrývať plesňové ochorenia, ktoré si však vyžadujú odbornú liečbu.

Za bielymi škvrnkami pod nechtami sa nemusí skrývať nič vážne, no v každom prípade je dôležité sledovať zmeny na našom tele.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 30. decembra 2016Zdroj www.newhealthguide.org © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: