Študentka si obhrýzala nechty až tak veľmi, že to malo takéto katastrofálne následky!

Zdieľať
Palec.jpg

Je známe, že obhrýzanie nechtov nie je zdravé. A ak to preženiete ako táto dievčina, môže sa to skončiť naozaj zle.

20-ročná študentka Courtney Whithornová si často obhrýzala nechty. Zašlo to však až tak ďaleko, že jej museli amputovať palec po vzniku vzácnej formy rakoviny kože. S týmto nervóznym zlozvykom začala po tom, ako bola šikanovaná v škole. Palec jej už kvôli takému akoby „vyčerpaniu“ začal černieť a Courtney ho skrývala pred svojou rodinou a priateľmi tak, že držala často ruky v päsť a nosila štyri roky falošné nechty.

Palec.jpg

Študentke psychológie však spôsobil boľavý palec až taký veľký problém, že sa jej objavil zriedkavý typ rakoviny. Courtney, ktorá sa presťahovala na zlaté pobrežie Austrálie pred deviatimi rokmi, povedala: „Keď som zistila, že obhrýzanie môjho nechtu bolo príčinou rakoviny, zložilo ma to.“ Od zistenia šokujúcej diagnózy musela Courtney absolvovať štyri operácie. Napriek pokusom zachrániť jej palec, počas poslednej operácie ho museli lekári amputovať.

Courtney tiež musela odložiť štúdium na Univerzite Griffiths, aby sa zotavila. Stále čaká na konečný výsledok chirurgického zákroku a chirurg ju bude pravidelne sledovať ešte ďalších päť rokov.

Sei_28292515 14f7 e1536247636776.jpg

Pokračovala: „Nie je dosť výskumu, ktorý by povedal, aká je miera prežitia alebo aká je pravdepodobnosť, že sa to vráti, pretože o tom veľa nevieme.“ Keď mala Courtney 16 rokov, stala sa obeťou šikany v škole. Stres a úzkosť spôsobili jej intenzívne obhrýzanie si nechtov. „Začali sa o mne šíriť klebety a keď som sedela s ľuďmi na obede, úplne ma ignorovali, akoby som neexistovala. Obhrýzanie nechtov sa pre mňa stalo mechanizmom zvládania týchto situácií.“

Teraz chce dievčina zdieľať svoj príbeh s cieľom zvýšiť povedomie o možných následkoch tohto zlozvyku. „Niektorí ľudia sa ma pýtali, kto je môj najväčší hrdina alebo kto mal na mňa najväčší vplyv, a teraz hovorím „ja“. Buďte tým, kým potrebujete byť.“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom