Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Muž si dlhé roky obhrýzal svoje nechty a to sa mu nakoniec stalo aj osudným

Bruised and bitten nails
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com nails/f=CPIHVX/p=5/s=DynamicRank
reklama:
reklama:

Obhrýzanie nechtov je strašný zlozvyk, ktorý má ale veľmi veľa ľudí. Tento muž na to bohužiaľ doplatil.

Psychické problémy ľudí často ubíjajú. To sa prejavuje napríklad v poruchách správania, závislosťami alebo nutkaním. Aj tento muž, 40-ročný John Gardener z Wiganu v Anglicku, po dlhú dobu trpel chronickou úzkosťou a depresiou. Potom si tiež zvykol obhrýzať nechty. Bol to však jeho horký osud, ktorý by mal byť pre každého z nás varovaním.

Vo veku iba 10 mesiacov mu zistili lekári diabetes. Odvtedy si musel aplikovať dvakrát denne inzulín. Choroba mu spôsobila v priebehu času srdcové problémy. V roku 2011 museli dokonca psychicky labilnému mužovi amputovať nohu, pretože bola zamorená vredmi. K tomu často dochádza v dôsledku cukrovky. No to mužovi spôsobilo ešte väčšie psychické problémy.

http://www.thinkstockphotos.com/search/#chewing nails/s=DynamicRank/f=CTPIHVX
www.thinkstockphotos.com nails/s=DynamicRank/f=CTPIHVX

Čím viac rokov uplynulo, tým horšie vyzerali Johnove nechty. Jeho lekár Dr. Daniel Vernon hovorí: „Jeho nechty boli neustále v zlom stave. Žuvaním stratil takmer všetok cit v nich.“ Nakoniec už John nebol ani schopný bolesti spôsobené hryzením nechtov vnímať. To zašlo až tak ďaleko, že bol hospitalizovaný s krvácaním prstov v nemocnici.

John utrpel život ohrozujúce krvné infekcie (sepsa), v ktorých sa infekcia rozšírila do celého tela. Antibiotiká, ktoré dostal nepomohli a prsty museli byť amputované. Spočiatku sa zdalo, ako by bola operácia úspešná. Jeho stav sa pomaly lepšil. Bohužiaľ, tento stav netrval dlho.

http://www.thinkstockphotos.com/search/#chewing nails/f=CPIHVX/p=4/s=DynamicRank
www.thinkstockphotos.com nails/f=CPIHVX/p=4/s=DynamicRank

Krátko po jeho 40. narodeninách utrpel infarkt. Ako sa ukázalo pri vyšetrovaní, práve spomínaná sepsa bola príčinou. Jeho smrť prišla nečakane a všetci zostali šokovaní, no hlavne jeho matka Jean Gardener, ktorá povedala: „Má to veľký vplyv nás všetkých, je to ťažké. Nepriala by som to nikomu. Je to skutočná tragédia.“ 

Johnov príbeh je naozaj smutný, ale to by malo byť varovaním, že aj duševné poruchy, či choroby treba riešiť s profesionálmi. Úzkosť, depresia, poruchy príjmu potravy alebo iné nápadné správanie, ktoré nám alebo inému ublížujú, je treba vždy brať vážne. A obhrýzanie nechtov môže mať oveľa horšie následky, ako sme si mohli myslieť.

http://www.thinkstockphotos.com/search/#chewing nails/f=CPIHVX/s=DynamicRank
www.thinkstockphotos.com nails/f=CPIHVX/s=DynamicRank
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 14. novembra 2016Zdroj www.gutfuerdich.co © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: