Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tento chlapec je prvý na svete, komu transplantovali obe ruky!

chlapec, ktorému transplantovali obe ruky
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.youtube.com
reklama:
reklama:

Zion Harvey je prvým dieťaťom na svete, ktoré úspešne podstúpilo takýto zákrok. Lekári z Detskej nemocnice vo Philadelphii transplantovali osemročnému chlapcovi obe ruky, o ktoré prišiel v dôsledku sepsy. Zion Harvey z mestečka Owings Mills v Marylande sa tak stal vôbec prvým dieťaťom na svete, ktoré podstúpilo takýto zákrok.

Zion ešte ako batoľa dostal sepsu, následkom ktorej mu zlyhalo viacero orgánov a ako štvorročnému mu museli amputovať ruky a chodidlá. Okrem toho mu museli transplantovať aj obličku, ktorú dostal od svojej matky. Chlapec sa naučil písať, jesť a vykonávať ďalšie aktivity pomocou predlaktí, pričom namiesto nôh dostal protézy.

Pred transplantáciou.

chlapec, ktorému transplantovali obe ruky
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Tento mesiac potom podstúpil takmer 11-hodinovú operáciu, počas ktorej mu tím pod vedením L. Scotta Levina transplantoval ruky od neznámeho darcu. „Zobudil sa s úsmevom. Ani raz neplakal ani sa na nič nesťažoval,“ uviedol Levin na utorkovej tlačovej konferencii, počas ktorej informovali o úspešnom zákroku. Chlapec zostane v nemocnici ešte niekoľko týždňov, pričom až do konca života bude musieť užívať lieky na potlačenie imunitnej reakcie, aby jeho telo nové ruky neodmietlo.

Operácia, ktorá trvala presne 4 hodiny 32 minút, bola úspešná!

chlapec, ktorému transplantovali obe ruky
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Aj pred operáciou si vedel užívať život…

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor VeronDátum 29. júla 2015Zdroj SITA, © SITA 2015
reklama:
reklama:
reklama: