10-ročný chlapec predal svoje hračky, aby pomohol svojmu chorému psíkovi

Zdieľať
Pes 1.jpg

Copper je 4-ročný doberman. Je to certifikovaný služobný a zároveň aj emocionálny nápomocný pes a najlepší priateľ pre 10-ročného Connora z Fairportu. 

V roku 2016 bola Connorovi diagnostikovaná úzkosť, ADHD, chronická porucha hlavy a nočné záchvaty, práve v dôsledku nekontrolovanej úzkosti. Pes bol obrovskou pomôckou pri kontrole jeho záchvatov, pretože on bol prvý, kto si ich všimol a upozornil na ne Connorovu mamu Jennifer.

Pes1 1.jpg

V decembri 2017 začal Cooper mierne krívať a v posledných mesiacoch začal mať ešte horšie problémy s chôdzou. Veterinári sa domnievajú, že by to mohla byť Wobblerova choroba, ktorá postihuje chrbticu a platničky. Testy a liečba sú neuveriteľne drahé, a tak sa Connor rozhodol pre krásne gesto pre svojho najlepšieho priateľa.

Pes2 1.jpg

Chlapec sa rozhodol predať svoje hračky, aby pomohol s nákladmi. „Vypratal celú svoju herňu“, povedala Jennifer. „Povedal, že pes je dôležitejší než všetky jeho hračky.“

Pes3 1.jpg

Cooper v súčasnosti podstupuje laserovú terapiu na zlepšenie svojej mobility a rodina dúfa, že to bude stále lepšie. Je vďačná za všetku pomoc a dúfa, že sa z toho ich milovaný psík dostane.

Pes4 1.jpg
Pes5 1.jpg
Pes6 1.jpg
Pes7 1.jpg
Pes8 1.jpg

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom