Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Mamičky, zakrývate kočík plienkou alebo dekou? Rozhodne by ste to nemali robiť!

C4fff610 3048 812a 2eb8bd9a41cc6561.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.blankyclip.com
reklama:
reklama:

Rodičia vždy chcú pre svoje deti to najlepšie, no niekedy si neuvedomujú, že aj zdanlivé drobnosti môžu ohroziť ich deti. Pre toto by ste nemali na kočík dávať plienku či deku.

Počas prechádzky v teplý letný deň mnoho mamičiek dáva na kočík plienku alebo prikrývku, pretože chcú svoje bábätko ochrániť pred slnečnými lúčmi. Netušia však, že to môže byť pre ich deti nebezpečné.

Štúdia však ukázala, že ak zakryjeme kočík hoci len tenkou prikrývkou, môže sa teplota v kočíku zvýšiť o niekoľko stupňov. Z kočíka sa tak stane nepriedušná horúca sauna.

Deti sa tak môžu prehriať a ak sú tejto situácii vystavené dlho, môžu sa dokonca udusiť. Okrem toho experti predpokladajú, že takýto teplotný stres môže mať vplyv na syndróm náhleho úmrtia novorodencov.

Lekári odporúčajú, aby sa mamičky vyhýbali prechádzkam s deťmi počas teplých dní od jedenástej do piatej večer. Ak musíte ísť s deťmi von v tomto čase, zabezpečte im hydratáciu, natrite ich detským opaľovacím krémom, dajte im klobúčik a slnečné okuliare.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 28. júla 2016Zdroj boredomtherapy.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: