Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Máš na krku takéto fľaky? Môže ti ísť o život!

Acanthosis nigricans dermtv.com epi 452 600x450.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: dermtv.com
reklama:
reklama:

14-ročné dievča menom Pantera trpí detskou obezitou, ktorá so sebou prináša rôzne zdravotné komplikácie. No a ukazovateľom toho, že v tele nie je niečo v poriadku, môže byť aj takýto fľak na krku.

Keďže nám počet obéznych detí narastá, zvyšuje sa ja výskyt cukrovky druhého typu u čoraz mladších detí. No a to je prípad aj tejto 14-ročnej tínedžerky.

Pantera neustále pociťovala smäd, často ju bolela hlava a objavovali sa u nej výkyvy nálad. No nielen to. Okolo krku sa jej urobil akýsi hnedý fľak. Jej mama si najskôr myslela, že je to špina, no fľak sa umyť nedal.

Mama preto vzala Panteru k lekárovi, ktorý zistil, že dievča trpí cukrovkou druhého typu a práve tmavý fľak na krku je jedným zo signálov tohto ochorenia. Takéto sfarbenie sa nazýva acanthosis nigricans a je spôsobené nízkou hladinou inzulínu v tele.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 18. januára 2016Zdroj www.littlethings.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: