Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Máte tetovanie? Chcete, aby bolo stále krásne? Tu je 7 tipov pre starostlivosť vo dne aj v noci

Zena s tetovanim.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
pixabay.com

Máte nové tetovanie, alebo sa ešte len chystáte si nejaké dať? Pre mnohých tetovanie znamená isté vyjadrenie vlastnej osobnosti a pocitov. Ak ste sa rozhodli dať sa potetovať, alebo nejaké to tetovanie máte, mali by ste pamätať na jeho starostlivosť.

Túžite po tetovaní, alebo už nejaké máte a želáte si, aby bolo tetovanie stále krásne? Nezanedbajte pri starostlivosti oň týchto 7 tipov:

Starostlivosť o nové tetovanie

Dnes si môžete dať vytetovať skutočne čokoľvek a kamkoľvek. Ak už nejaké tetovanie máte, alebo ste sa rozhodli dať si niečo vytetovať, nezanedbajte na ochranu a starostlivosť. Je potrebné sa o nové tetovanie dôkladne starať, aby sa urýchlilo hojenie. O nové a čerstvé tetovanie sa musíte starať vo dne i v noci, pretože po obnove tetovanie nemusí vyzerať presne tak dokonalo, ako vyzerá možno teraz.

Je dôležité, aby sa vám tetovanie nerozmočilo.
Ak máte čerstvé tetovanie, zabudnite na kúpanie.pixabay.com

Pri starostlivosti o nové tetovanie pamätajte na týchto 5 najdôležitejších rád:

  1. Zabudnite na kúpanie a sauny: Tento krok nesmiete zanedbať. Pokožka po tetovaní potrebuje čas na regeneráciu a hojenie. Pri dlhom a častom kúpaní môže dôjsť k rozmočeniu chrást, ktoré vznikajú po tetovaní, čo môže spôsobiť dlhšie hojenie a prinajhoršom infekciu rany.
  2. Nechoďte na priame slnko: Je dôležité sa istý čas vyhýbať slnku, hlavne ak je tetovanie veľmi čerstvé. Koža je po tetovaní veľmi citlivá, preto je potrebná dostatočná ochrana pred slnkom. Majte tetovanie zahalené, prípadne naň naneste opaľovací krém s vysokým UV faktorom.
  3. Neškriabte sa: Na pokožke sa po tetovaní tvoria chrasty, ktoré sa postupom času odlupujú, tým spôsobujú nepríjemné svrbenie. Chrasty si v žiadnom prípade neškriabte, mohli by ste sa poraniť a spôsobiť infekciu.
  4. Necvičte: Samozrejme, môžete sa hýbať. Neodporúča sa pri čerstvom tetovaní istý čas cvičiť. Pri cvičení sa potíte, čo môže takisto rozmočiť chrasty a taktiež si môžete kožu v mieste tetovania natiahnuť.
  5. Natierať a natierať: Tetovanie spôsobuje nadmerné schnutie pokožky, preto je dôležitá jeho hydratácia. Používajte kvalitné krémy s vitamínmi, ktoré pokožku dostatočne zvláčnia a hydratujú. Nové tetovanie je potrebné natierať viackrát denne, aby nebolo suché. Používaj krémy s vitamínom E a D.
Pri opaľovaní dbajte na ochranu tetovania.
Pri opaľovaní používajte krémy s vysokým UV faktorom.Foto: www.imgur.com

Nepretržitá starostlivosť

Tetovanie potrebuje celoživotnú starostlivosť. Pri tetovaní je dôležité jeho starostlivosť a prevencia, ak chceš aby zostalo ako nové a stále krásne. V tomto prípade by sme odporúčali dodržať tieto 2 najhlavnejšie tipy, ako sa starať o tetovanie:

  1. Vyhýbajte sa soláriám: Ak máte tetovanie, neodporúča sa navštevovať solárium.
  2. Pozor na slnko: Tak, ako aj pri novom tetovaní, tak aj pri tom staršom si treba dávať na silné slnečné žiarenie. Nepreháňajte to so slnením, používajte kvalitné opaľovacie krémy a pokožku pokrytú tetovaním natierajte pravidelne hrubšou vrstvou, prípadne krémom s vyšším faktorom.
Používajte kvalitné opaľovacie krémy.
Tetovanie natierajte hrubšou vrstvou opaľovacieho krému.Foto: www.imgur.com

Čo môže spôsobiť vyblednutie tetovania?

Každý, kto sa rozhodne pre tetovanie ráta s tým, že je to na celý život a preto je potrebné sa oň pravidelne starať. Nikto nechce, aby tetovanie stratilo svoju farebnosť, nie je to pravidlo, ale môže sa to stať. Za vyblednutím tetovania môžete hľadať tieto dôvody:

  • Vytiahnutie farby slnkom: Slnko môže spôsobiť, že vaše tetovanie vybledne. V lete tetovanie pôsobí vždy bledšie, to je ale spôsobené tým, že naša pokožka je tmavšia a nie je veľmi veľký kontrast medzi tetovaním a pokožkou. V lete si ale treba tetovanie chrániť a natierať, aby ste predišli vyblednutiu.
  • Prehrievanie kože: Aj s týmto súvisí práve slnko. V mieste tetovania je pokožka tmavšia. Tmavšie farby akoby silnejšie priťahovali slnečné žiarenie. Pokožka sa v mieste tetovania môže rýchlejšie prehriať a začne sa ukrývať hlbšie pod vrstvu pokožky. To navonok môže vyzerať a pôsobiť ako zblednutie.

Tetovanie a darovanie krvi

Samotné tetovanie vás nevylučuje z darcovstva krvi. Pri novom a čerstvom tetovaní je potrebné počkať minimálne 6 mesiacov, až po tomto čase môžete krv darovať.

Čo sa týka tetovania, môžete sa o všetkom  poradiť so svojim tatérom, ktorý vám pomôže v otázkach ohľadom starostlivosti.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor lenkaDátum 20. júla 2017Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o.