Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Najhoršie zamestnania v histórii 2. časť. Živý pripomienkovač či ťažká práca kaderníka

Ancient roman fashion 5.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
i1.wp.com
reklama:
reklama:

V dnešnej dobe je stále ťažšie a ťažšie nájsť si prácu. Bez ohľadu na to, aké sú vaše odborné znalosti, skúsenosti. V dávnych dobách boli niektoré práce také odporné, že ich nechcel nikto vykonávať- s výnimkou spodiny spoločnosti, ktorá nemala už čo stratiť. Tu je zoznam najhorších prác v dejinách ľudstva. Dá sa niektorá porovnať s vašou prácou?

Nomenklátor

Nomenklátor bol rímsky otrok, ktorý mal životne dôležitú prácu. Bol to efektívny žijúci kalendár a adresár.  V dnešnej dobe plnej Blackberry, iPhonov a digitálnych zariadení slúžiacich na pripomínaniu udalostí, narodenín, schôdzok, návštev lekára a podobne, je ťažké si predstaviť, že by sme existovali bez poznámok a upomienok. V staroveku mali výborný spôsob, ako si všetko uchovať. Páni brali otrokov na slávnosti a akcie, kde ich nútili pamätať si ľudí a čísla s nimi spojené. Narozdiel od dnešnej technológie, nomenklátor vedel povedať, či chlap, s ktorým hovoril jeho pán, bol sympatický, čo presne povedal a aký pán v tej chvíli na neho vyslovil názor. Tiež vedel povedať, či nádherná dáma, s ktorou ste sa rozprávali v alkoholickom opojení, bola naozaj nádherná. Samozrejme otrok nedostával závratnú mzdu za to, že na oslavách, kde všetci pili, on musel ostať triezvy a pamätať si všetky detaily.

http://i1.wp.com/listverse.com/wp-content/uploads/2009/11/ancient-roman-fashion-5.jpg
i1.wp.com

Otrokár

Otrokár bol gentleman (v najliberálnejšom zmysle slova), ktorý predával otrokov- či už na prácu alebo pre zábavu. Otrokár jazdil za armádami, aby mohol po boji „pozbierať“ porazených a predať ich bohatým Grékom ako otrokov alebo odkupoval od chudobných rodičov pekných chlapcov, ktorých vykastroval a predával bohatým ako milencov. Na jednej strane ale chlapcom aj pomohol, keďže doma ich rodičia uživiť nevedeli a chlapci hladovali alebo zomierali od vyčerpania z ťažkej práce. Ale je naozaj ťažké hľadať výhody otroctva, hoci otrokári boli často zabíjaní tými, ktorí ich prácu neschvaľovali.

http://i1.wp.com/listverse.com/wp-content/uploads/2009/11/slave.gif
i1.wp.com

Ornatrix

Moderní kaderníci sú dnes často celebritami ovešanými oceneniami a topiaci sa v peniazoch- samozrejme, to platí len o tých najlepších. Kedysi kaderníci (ornatrix) mali ťažký život. Predstavte si, že vaša cisárovná alebo kráľovná je plešivejúca blondína a tento týždeň sú módne tmavé lesklé vlny. Dnes by ste takejto dáme dali na hlavu parochňu, možno pár vlasov nastrelili, ale kedysi to nebolo také ľahké. Úbohí kaderníci pracovali s uhlím, ktorým zafarbovali panej vlasy, pripravovali zmes so žlče, skazených pijavíc či kalmárov. To je ešte lepší prípad. Horšie bolo, ak mala pani čierne vlasy a zmyslela si, že chce byť blond. Keďže nepoznali peroxid, ak chceli dosiahnuť krásny zlatý odtieň, museli zmiešať holubí trus a popol v nádeji, že dostanú požadovaný odtieň, keď táto chemická kombinácia vytiahne prirodzenú farbu vlasov. A aby tú farbu dostali, panej močili na vlasy. Mnohé kráľovné boli žiarlivé a ak sa objavila otrokyňa s krásnymi vlasmi, kaderníci ju museli „oskalpovať“ a vyrobiť z vlasov parochňu.

http://i0.wp.com/listverse.com/wp-content/uploads/2009/11/roman-women-hair-make-up.jpg
i0.wp.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 14. decembra 2016Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme
reklama:
reklama:
reklama: