MichalPPZ: ,,Chcem, aby sa ľudia smiali“

Zdieľať
Img_5998.jpg
Michal Kozelský

Youtuber zo Zvolena  Michal tvorí krátke vlogy, herné videá, pranky a sketche. Na YouTube má vyše sedemnásť tisíc odberateľov. To, čo o ňom ale nevieš, nájdeš rozhodne v nasledujúcom rozhovore.

Čo sa snažíte svojou tvorbou dosiahnuť?

MichalPPZ: Mojou tvorbou sa snažím najmä o to, aby ľudia trošku zabudli na starosti. Aby si oddýchli od každodenného rýchleho tempa, kde je málo úsmevu a hlavne veľa nervov a frustrácie. Spomenul som už slovo „úsmev,“ a o to mi práve ide. Chcem, aby sa ľudia smiali. Preto je aj moja tvorba takto postavená.

Img_6018
Michal Kozelský

Čím sa odlišujete od svojich kolegov youtuberov?

MichalPPZ: Myslím si, že originalitou. To je aj môj cieľ. Nakoľko neustále sledujem zahraničnú scénu, kde mám taktiež veľa kamarátov, inšpirujem sa ňou. Viem vždy vystihnúť nejaký trend, ktorý je u nich populárny. Pozmením si ho a spravím to v slovenskej verzii. U nás je tvorba veľmi podobná. Každý kanál, ktorý je teraz populárny, má skoro ten istý štýl – žáner. Preto sa aspoň takto snažím prispieť   k nejakej obmene. Chcem nejaké zaujímavé žánre ukázať aj na Slovensku.

Napríklad to sa stalo aj so sériou „Píšem textom piesní prank,“ ktorou som sa inšpiroval v zahraničí Pozmenil som si ju a vydal u nás. Uchytilo sa to a teraz táto séria patrí medzi najpopulárnejšie a najpozeranejšie na CZ/SK Youtube.

Aký typ publika sa pokúšate osloviť?

MichalPPZ: Moja tvorba je rozmanitá, chcem aby si tam každý niečo našiel. Ale nakoľko som mladý, snažím sa osloviť čo najviac ľudí v mojom veku. Ale vždy som milo prekvapený, keď sa stretnem s osobami, ktorí majú aj cez 20 rokov a pozerajú ma. No starnem ja a starne aj tvorba. Čiže tá hranica sa rok čo rok vždy mení a objavujú sa noví ľudia.

Frrtzfgg.jpg
Michal Kozelský

Pomáha vám niekto s točením videí?

MichalPPZ: Nepomáha mi nikto. Kanál je o mne, preto sa snažím dať do toho čo najviac seba. Aj keď moja postava na Youtube je v mnohých veciach odlišná ako postava v reálnom živote. Samozrejme rád dávam ľudom možnosť účinkovať v mojich videách. Rád si nechám poradiť aj od fanúšikov a dá sa povedať, že na tom pracujeme spoločne. Oni mi povedia, čo by chceli vidieť, čo ich baví a ja som ten, kto to spraví.

Považujete tvorbu na YouTube ako prácu, ktorou sa budete v budúcnosti živiť?

MichalPPZ: Ako prácu to ešte neberiem. Samozrejme snažím sa to brať profesionálnejšie a zodpovednejšie ako nejaký koníček, ale zatiaľ si to ako prácu neviem úplne predstaviť. Beriem to skôr ako možnosť zviditeľniť sa, spraviť si lepšie meno v mladosti a nabrať nejaké kontakty a skúsenosti do života. Čo sa mi aj podarilo. Vďaka Youtube poznám veľmi veľa ľudí či už zo showbiznisu, pracovníkov firiem, manažérov atd.. Čiže dá sa povedať, že si budujem svoju budúcnosť.

Img_4868
Michal Kozelský

Kto je Vaším vzorom?

MichalPPZ: Snažím sa byť sám sebou, preto nemám jedného človeka, ktorého by som bral fakt ako vzor. Skôr uznávam pár ľudí, ktorí niečo dokázali a fascinuje ma ich život, ich tvorba, ako to vedia, atd. Napríklad prankster Roman Atwood, youtuberi Oli White, Caspar Lee. Sledujem mnoho youtuberov a beriem ich ako inšpiráciu.

Fgfdgfg.jpg
Michal Kozelský

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom