Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Miesta v Bratislave ako stvorené na piknik

Sni mka obrazovky 2018 06 03 oa13.42.34.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

V Bratislave sa nachádza veľa krásnych a jedinečných miest, ktoré vyhľadávajú nielen domáci, ale aj turisti. Medzi obľúbené miesta patria aj viaceré záhrady a parky v Bratislave, ktoré sú ako stvorené na piknik.

Letná čitáreň U červeného raka

Ide o historickú záhradu v Starom Meste v bývalej obrannej priekope, ktorá bola vytvorená v polovici 14. storočia ako súčasť pasívneho obranného systému mesta.

Prezidentská záhrada

Prezidentská záhrada, nazývaná aj ako Grasalkovičova záhrada, je mestská záhrada, ktorá je súčasťou Grasalkovičovho paláca. Je to rozsiahla záhrada upravená vo francúzskom štýle, ktorá nadväzuje na rozsiahlu záhradu bývalého letného arcibiskupského paláca.

Medická záhrada

Medzi obľúbené miesta patrí aj Medická záhrada. Ide o verejný park v mestskej časti Staré Mesto.

Horský park

Horský park je mestský park, ktorý sa nachádza tiež v mestskej časti Staré Mesto. No na rozdiel od ostatných bratislavských parkov, Horský park je špecifický tým, že sa nachádza prakticky v strede mesta a pritom disponuje takmer nedotknutým prírodným prostredím.

Sad Janka Kráľa

Sad Janka Kráľa je najstarší verejný park v strednej Európe a jeden z najstarších stredoeurópskych parkov vôbec. Nachádza sa v bratislavskej Petržalke medzi Starým mostom a Novým mostom.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 5. júna 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: