Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Táto vodná nádrž v Slovenskom raji vyzerá ako z rozprávky. Už ste tam boli?

Sni mka obrazovky 2018 06 03 oa13.37.15.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Aj napriek tomu, že naša krajina sa nemôže pochváliť vlastným morom, tak tu máme viaceré vodné nádrže, ktoré stoja za to. Nie všetky sú sprístupnené a dá sa v nich v lete kúpať, ale aj tak patria k tým najväčším zaujímavostiam Slovenska. Tentokrát sme sa pozreli na jednu z najkrajších vodných nádrží, ktorou je Palcmanská Maša.

Palcmanská Maša

Zaujímavosťou tejto vodnej nádrže je aj to, že ide o najväčšiu vodnú nádrž na území národného parku Slovenský raj. Vytvorená bola na hornom toku rieky Hnilec, nad miestnou časťou obce Mlynky, Palcmanskou Mašou.

Obed Dedinky

Na brehoch tejto vodnej nádrže vyrástli ubytovacie, športové a rekreačné zariadenia. Priamo na jazere sú umiestnené zariadenia rybného hospodárstva. Pri brehoch vodnej nádrže Palcmanská Maša vznikla v roku 1933 zlúčením obcí Imrichovce a Štefanovce obec Dedinky. Táto dedinka je východiskom nejednej zaujímavej túry do okolitých lesov a prírody.

Na čo nádrž slúži?

Nádrž je dôležitou súčasťou prečerpávacej vodnej elektrárne Dobšiná, prvej prečerpávacej elektrárne na Slovensku. Rovnako tak slúži aj na vyrovnanie prietokov Hnilca a rekrečné využitie.

Nádrž sa nachádza v krásnom prírodnom prostredí, jej okolie ponúka mnoho možností pešej turistiky či cykloturistiky. V samotnej Maši sa možno kúpať, rybárčiť či venovať najrôznejším vodným športom.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 4. júna 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: